Matematyka od zawsze była dla mnie czymś ciekawym. Pobudzającym wyobraźnię i intrygującym. Być może, właśnie z tego powodu tak spodobało mi się tworzenie pomocy dydaktycznych dla dzieci z matematyki, szczególnie krzyżówek matematycznych i dyktand graficznych.

Skocz do: NOWE matematyczne karty pracy

W tym miejscu znajdziecie różnorodne serie kart pracy dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych.
... czytaj dalej

Pomoce dydaktyczne - cyferki dla dzieci

Działania na liczbach

Dyktanda graficzne dla dzieci

Pomoce dydaktyczne - figury geometryczne dla dzieci

Kartki w kratkę

Pomoce dydaktyczne

Ćwiczenia matematyczne dla przedszkolaków

Wśród ćwiczeń matematycznych dla przedszkolaków znajdziecie karty pracy do nauki pisania cyfr, proste zadania z dodawania i odejmowania do 10, czy też porządkowania liczb według kolejności rosnącej lub malejącej.

W obrębie pomocy dydaktycznych dotyczących geometrii znajdziecie materiały, przy pomocy których dzieci mogą poznawać figury geometryczne. Do utrwalania tej wiedzy możecie wykorzystać geometryczne kolorowanki i mandale.

Znajdziecie tu również ćwiczenia z porządkowania elementów według ich wielkości, czy też ćwiczenia rozwijające umiejętność logicznego myślenia.

Ćwiczenia matematyczne dla uczniów szkół podstawowych

Przygotowałam również sporą dawkę zadań matematycznych dla uczniów szkół podstawowych, w szczególności na etapie nauczania wczesnoszkolnego. zne.

Wśród stworzonych kart pracy dla dzieci znajdziecie materiały do ćwiczenia orientacji i rozróżniania stron, takie jak szablony do rysowania odbić lustrzanych, czy dyktanda grafic

Zadania doskonalące logiczne myślenie obejmują sudoku i magiczne kwadraty. Znajdziecie tu również nieco zadań z treścią.

Działania na liczbach zostały podzielone na różne kategorie:

  • dodawanie i odejmowanie,
  • mnożenie i dzielenie,
  • ułamki zwykłe,
  • ułamki dziesiętne.

Te ogólne kategorie podzieliłam na mniejsze zakresy, np. dodawanie i odejmowanie do 10, mnożenie i dzielenie do 50, itp.

Znajdziecie tu zarówno standardowe ćwiczenia, jak i propozycje nietypowe, takie jak grafy i krzyżówki matematyczne, magiczne kwadraty, czy piramidy. Działania liczbowe jak i ułamki są przedstawiane zarówno w postaci liczb, jak i graficznych schematów, dzięki czemu łatwiej dzieciom zrozumieć pewne zależności rządzące światem matematyki.

Mam nadzieję, że wśród przygotowanych materiałów dydaktycznych z matematyki znajdziecie takie, które spodobają się waszym dzieciom i Wam.

Ostatnie darmowe matematyczne karty pracy dla dzieci do druku