Kartka w kratkę 1 cm w formacie A4 z ramką

Przygotowałam drugą wersję kartki w kratkę do druku. Z dużymi, 1 cm kratkami, które bardziej będą odpowiadały młodszym dzieciom. Ta kartka ma jednak dodatkową ramkę, dzięki czemu może zostać wykorzystana jako szablon do stworzenia pracy plastycznej przez dzieci.

Na takiej kartce z dużymi kratkami młodsze dzieci, bądź osoby zmagające się z problemami dotyczącymi motoryki rąk, mogą tworzyć proste, geometryczne rysunki. Mogą to być własne pomysły przelane na papier, konturowe lub kolorowe. Ale do zabawy można wykorzystać także gotowe schematy, które publikowałam w dziale z dyktandami graficznymi, kartami pracy do nauki symetrii lub przerysowywania wzorów.

Kartki w kratkę można również zwyczajnie pokolorować 😉

Kartka w kratkę 1 cm z ramką do wydrukowania, niebieskie linie, matematyka
Rysunki na kartce w kratkę

Oto przykład wykorzystania wydrukowanej kartki w kratkę. Tu mamy pojedyncze elementy, które równie dobrze można rysować w zeszycie lub notatniku. Samą kartkę A4 można wykorzystać jednak do zrobienia znacznie większego obrazka. Sami staramy się mieć w domu notatnik w tym rozmiarze, ale zdarza się, że akurat się skończy.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment