Kolorowe dyktando graficzne – zimowa czapka – odkoduj obrazek [17]

Pewnie na śnieg będziemy musieli jeszcze długo poczekać. Jednak z dnia na dzień temperatura spada, a rano termometr tańczy wokół zera. Dlatego przydają się już czapki. Szczególnie młodszym dzieciom, które szybciej się wychładzają. Tutaj też znajdziecie czapkę. Ciepłą, zimową czapkę z pomponem w formie dyktanda graficznego.

Nasz zimowy obrazek został opisany kodem uporządkowanym, co oznacza nasz poziom 2. Kod opisuje jednak tylko połowę obrazka. Aby odkodować cały obrazek, dzieci muszą odbić odczytane piksele od pionowej osi symetrii. Mam nadzieję, że wzorki na czapce i pomponie nie utrudnią tego zadania za bardzo.

Do zabawy najlepiej wykorzystać najzwyklejsze kredki. W przypadku mazaków lub farbek każdy błąd będzie trudny do naprawienia. Choć błędnie oznaczoną kratkę można zakleić białym kwadracikiem. Kredki można natomiast wymazać gumką. Przynajmniej przeważnie się udaje.

Zimowe dyktando graficzne z osią symetrii – piksele – odkoduj ukryty obrazek

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

  • kolorowanie obrazka według podanego kodu – czytanie,
  • kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu,
  • wyklejanie obrazka według podanego wzoru,
  • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
  • napisanie kodu na podstawie wydrukowanej sikorki.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment