Mieszane działania matematyczne do 100 (4 działania) – krzyżówka matematyczna serii 1 [2]

Czekając na koniec zajęć dzieci postanowiłam pobawić się nieco liczbami. Skończyło się na szkicu kolejnej krzyżówki matematycznej dla dzieci z mieszanymi działaniami matematycznymi do 100. Wersję pdf tego szkicu znajdziecie właśnie w tym wpisie.

Co rozumiem pod pojęciem mieszane działania matematyczne? W krzyżówce znajdziecie dodawanie i odejmowanie, oraz mnożenie i dzielenie. Razem 64 działania matematyczne do rozwiązania. Każde z tych działań w najprostszym układzie, czyli napisane od lewej do prawej, bądź z góry na dół. Każde składa się jedynie z dwóch elementów oraz wyniku. Nie ma kolejności działań, które trzeba by było wziąć pod uwagę.

W podstawowej wersji krzyżówki znajduje się tylko tyle liczb, aby możliwe było swobodne rozwiązanie zadania krok po kroku. W wersji nieco łatwiejszej dodałam 6 dodatkowych liczb, które ułatwią sprawdzenie poszczególnych etapów, albo po prostu umożliwią rozpoczęcie węży matematycznych działań w większej liczbie miejsc. Każda z tych wersji dostępna jest w osobnym pliku, w wersji jako krzyżówka matematyczna z rozwiązaniem, oraz w wersji dla ucznia, czyli bez zamieszczonego rozwiązania.

Kiedy warto korzystać z tego typu zabaw matematycznych dla dzieci? Przede wszystkim wtedy, gdy dzieci opanowały już podstawy dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Jest to ćwiczenie, które ma urozmaicać naukę, pobudzać ciekawość dzieci. Z doświadczenia wiem, że przynajmniej dla części dzieci była to fajna, rozrywkowa forma powtarzania i utrwalania wiedzy matematycznej.

Krzyżówka matematyczna do druku – dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie do 100

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment