Kartka w kratkę 1 cm w formacie A4

Bywa, że czasem potrzebujemy kartki w kratkę. Ale nie taką z zeszytu, lecz z większymi kratkami, z którymi bez problemu poradzą sobie małe dzieci. Właśnie dlatego przygotowałam kartkę w kratkę o 1 cm boku do wydrukowania. W zależności od potrzeb, możecie wybrać kartkę niebieską lub czarno-białą.

Do czego nam się przydają takie kartki? Dzieci mogą tworzyć własne rysunki w oparciu o kratki, bądź przerysowywać gotowe wzory, które znajdziecie w naszych dyktandach graficznych, kartach pracy do nauki symetrii lub zadaniach na przerysowywanie (w matematyce jest to przekształcenie geometryczne, jakim jest przesunięcie, w zadaniach czasem łączone ze skalowaniem).

Kartki w kratkę można również zwyczajnie pokolorować 😉

Kartka w kratkę 1 cm z ramką do wydrukowania, niebieskie linie, matematyka
Rysunki na kartce w kratkę

Oto przykład wykorzystania wydrukowanej kartki w kratkę. Tu mamy pojedyncze elementy, które równie dobrze można rysować w zeszycie lub notatniku. Samą kartkę A4 można wykorzystać jednak do zrobienia znacznie większego obrazka. Sami staramy się mieć w domu notatnik w tym rozmiarze, ale zdarza się, że akurat się skończy.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment