Odejmowanie do 50 – krzyżówka matematyczna serii 1 [1]

Przygotowałam prostą krzyżówkę matematyczną dla dzieci z odejmowaniem do 50. Niewiele przykładów, tylko 20 działań matematycznych w krzyżówce, oraz jedno dodatkowe, nieco bardziej rozbudowane działanie.

Choć z działaniami lubię poszaleć, tym razem przygotowałam skromniejszą wersję krzyżówki. Z mniejszą liczbą działań matematycznych, aby łatwiej było zacząć przygodę z krzyżówkami matematycznymi. W zestawie znajdziecie kilka działań bez przekroczenia oraz kilka z przekroczeniem progu dziesiętnego.

Do stworzenia tej karty pracy postanowiłam wykorzystać większą czcionkę i pola. Dzięki temu zadanie staje się czytelne dla większej grupy dzieci. Wszystkie działania ułożyłam w najprostszym układzie, poziomo od lewej do prawej, oraz pionowo z góry na dół.

Sama nie zawsze mam możliwość drukowania w kolorze, dlatego wykorzystałam tu dwa schematy do określenia ostatecznego działania w zadaniu. Schemat kolorystyczny, bądź symboliczny, dla wersji czarno-białej. Każda z tych wersji została zapisana w dwóch plikach PDF do wydruku. Możecie skorzystać z samego działania, bądź z krzyżówki matematycznej z rozwiązaniem.

Krzyżówka matematyczna do druku – Odejmowanie do 50

Więcej w tej serii:

12

Więcej w tej serii:

12

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment