Mnożenie do 100 – labirynt matematyczny [4] z dużą czcionką

Dzisiejsze ćwiczenie jest kontynuacją matematycznych labiryntów z mnożeniem do 100. Obejmuje ono podstawową tabliczkę mnożenia od 1 do 10. A wszystko zostało rozrysowane z wykorzystaniem dużej i czytelnej czcionki.

Jest to czwarte już wydanie labiryntu z mnożeniem w tej serii. Podobnie jak poprzednio, wymaga rozwiązania 15 działań matematycznych, ukrytych na jego ścieżce. Dzieci rozpoczynają swoją matematyczną podróż od punktu START. W tym miejscu muszą obliczyć wynik pierwszego mnożenia. Następnie dzieci szukają ścieżki, na której znajduje się poprawny wynik tego mnożenia. Prowadzi ona do kolejnego działania, a w końcu do jednego z pól oznaczonych literami A, B, C lub D. W sumie jest to 15 działań matematycznych do rozwiązania. Ostatnie działanie matematyczne nie ma podanej prawidłowej odpowiedzi. Dzieci same podają prawidłowy wynik tego działania.

Tego typu labirynt matematyczny możemy wykorzystać na początkowym etapie nauki, gdy dzieci utrwalają sobie dopiero tabliczkę mnożenia.

Wybierając labirynt matematyczny do wydrukowania możecie skorzystać z wersji dla dzieci, zawierającej jedynie zadanie. Jednak jeśli z zadania nie korzysta bezpośrednio dziecko, możecie również skorzystać z labiryntu mnożenia z odpowiedziami, które po wykonaniu zadania możecie pokazać dzieciom do porównania.

Labirynt matematyczny przez mnożenie w zakresie 100

Więcej w tej serii:

1234

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment