Odejmowanie do 50 – krzyżówka matematyczna serii 1 [2]

Idąc za ciosem, publikuję tu kolejną wersję ćwiczenia matematycznego dla dzieci, jakim jest krzyżówka matematyczna z odejmowaniem w zakresie do 50.

Na tej karcie pracy ponownie znajdziecie 20 prostych, dwuczłonowych działań matematycznych, oraz jedno bardziej rozbudowane. Taka niewielka liczba ułatwia rozpoczęcie zabawy z krzyżówkami. Wśród nich znajdziecie działania z przekroczeniem progu dziesiątkowego, jak i bez. Wszystkie ułożone są w najprostszym układzie, od lewej do prawej, oraz z góry na dół.

Ta seria zadań rozrysowana została na większych schematach. Większe kratki i czcionka ułatwia pracę młodszym dzieciom, oraz dzieciom z zaburzeniami wzroku.

Tą krzyżówkę matematyczną dla dzieci możecie wydrukować wybierając jedną z dwóch wersji: z wykorzystaniem schematu kolorystycznego do zapisania ostatniego działania, oraz z zastosowaniem prostych symboli. To drugie rozwiązanie jest wygodniejsze przy drukowaniu w wersji czarno-białej. Każda z tych wersji zadania matematycznego jest dostępna w postaci pliku pdf do wydruku z samym zadaniem, bądź jako krzyżówka matematyczna z rozwiązaniem.

Krzyżówka matematyczna do druku – Odejmowanie do 50

Więcej w tej serii:

12

Więcej w tej serii:

12

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment