Witamy w sekcji matematycznej poświęconej DZIELENIU.
W tej części strony znajdziecie rozmaite karty pracy dla dzieci ułatwiające naukę mnożenia. Są to zadania wprowadzające, jak i ćwiczenia doskonalące umiejętność mnożenia. Wszystkie materiały zostały podzielone na zakresy, dzięki którym łatwiej znajdziecie interesujące Was zadania i ćwiczenia dla dzieci. Możecie wykorzystać je podczas nauki mnożenia, podczas ćwiczeń utrwalających, czy choćby jako testy sprawdzające wiedzę.

Skocz do: NOWE karty pracy z dzieleniem

Wśród proponowanych ćwiczeń znajdziecie ćwiczenia na mnożenie pamięciowe, jak i zadania z pisemnym mnożeniem w słupku. Są to zarówno tradycyjne ćwiczenia, jak i rebusy, krzyżówki matematyczne i labirynty. Do najtrudniejszych zadań matematycznych zazwyczaj należą zadania tekstowe, od których także nie będziemy stronić.

Dzielenie w zakresie 30

Pierwszym zakresem wybranym do nauki jest dzielenie w zakresie do 30.
Wśród ćwiczeń, które tu publikujemy, znajdziecie wiele prostych zadań, oraz całą listę różnego rodzaju ciekawych ćwiczeń w formie rebusów, labiryntów, diagramów i krzyżówek matematycznych skupiających się przede wszystkim na mniejszych liczbach i podstawowych faktach matematycznych.

Dzielenie pisemne - dzielenie w słupku

Nauka dzielenia dla dzieci

Dzielenie to jedno z podstawowych działań arytmetycznych.

Elementy w tym działaniu nazywamy dzielną i dzielnikiem, natomiast wynik działania nazywamy ilorazem.

Dzielenie - najnowsze karty pracy