Kolorowe dyktando graficzne 10×10 – Mikołaj – odkoduj obrazek nr 6

Nie mogłam się oprzeć… i na Mikołajki przygotowałam wizerunek Mikołaja! Tu dla przedszkolaków, w formie dyktanda graficznego z kodem uporządkowanym.

Nasz Mikołaj jest dość uproszczonym schematem, aby zmieścił się w polu 10×10 kratek, ale mimo to jest chyba rozpoznawalny 😉 Biała broda, czerwona czapka, i lekko zmarznięty nosek. Tło wybrałam zielone. Nic na to nie poradzę, że grudzień kojarzy mi się z zieloną choinką.

Pola na planszy do kodowania ponownie mają rozmiar 1,5 x 1,5 cm, co ułatwia pracę młodszym dzieciom. W pliku pdf znajdziecie pustą kartę do wypełnienia dla dzieci, oraz kartę z rozwiązaniem w kolorze, które można wykorzystać do wycinania kwadracików.

Odkoduj ukryty obrazek
dyktando graficzne do wydrukowania

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

 • kolorowanie obrazka według podanego kodu – dzieci samodzielnie czytają kod,
 • kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu – ktoś czyta dziecku kod,
 • wyklejanie obrazka według podanego wzoru,
 • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
 • napisanie kodu na podstawie wydrukowanego wzoru.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

2 Thoughts to “Kolorowe dyktando graficzne 10×10 – Mikołaj – odkoduj obrazek nr 6”

 1. Agnieszka

  Świetne pomysły. Dziękuję za inspirację.

 2. Ewa

  Świetne pomysły, dziękuję.

Leave a Comment