Witamy w sekcji matematycznej poświęconej MNOŻENIU.
W tej części strony znajdziecie rozmaite karty pracy dla dzieci ułatwiające naukę mnożenia. Są to zadania wprowadzające, jak i ćwiczenia doskonalące umiejętność mnożenia. Wszystkie materiały zostały podzielone na zakresy, dzięki którym łatwiej znajdziecie interesujące Was zadania i ćwiczenia dla dzieci. Możecie wykorzystać je podczas nauki mnożenia, podczas ćwiczeń utrwalających, czy choćby jako testy sprawdzające wiedzę.

Skocz do: NOWE karty pracy z mnożeniem

Wśród proponowanych ćwiczeń znajdziecie ćwiczenia na mnożenie pamięciowe, jak i zadania z pisemnym mnożeniem w słupku. Są to zarówno tradycyjne ćwiczenia, jak i rebusy, krzyżówki matematyczne i labirynty. Do najtrudniejszych zadań matematycznych zazwyczaj należą zadania tekstowe, od których także nie będziemy stronić.

Mnożenie w zakresie 30

Naukę mnożenia rozpoczynamy od pracy na w zakresie do 30. Znajdziecie tu najprostsze karty pracy wprowadzające mnożenie w świat dzieci, oraz ćwiczenia, które możecie wykorzystać podczas utrwalania wiedzy. Poza standardowymi ćwiczeniami możecie wydrukować karty pracy dla dzieci z rebusami, łamigłówkami, grafami, diagramami czy krzyżówkami matematycznymi. Przy większości ćwiczeń nie ustalamy ram czasowych, ale mamy też kilka propozycji z mnożeniem na czas.

Mnożenie w zakresie 50

Mnożenie w zakresie 100

Nauka mnożenia dla dzieci

Mnożenie to jedno z podstawowych działań arytmetycznych.

Mnożone elementy nazywamy czynnikami dodawania, natomiast wynik działania nazywamy iloczynem.

Mnożenie - najnowsze karty pracy