Mieszane działania matematyczne do 100 (4 działania) – krzyżówka matematyczna serii 1 [1]

Poniżej znajdziecie nową krzyżówkę matematyczną dla dzieci z mieszanymi działaniami matematycznymi w zakresie do 100.

Jest to pierwsza krzyżówka w serii. Ma na prawdę dużo działań do rozwiązania, aż 64, ale mimo to kwalifikuję ją do najłatwiejszego zestawu. Mamy tu proste działania matematyczne ułożone od lewej do prawej, oraz z góry na dół. Wśród działań dzieci znajdą dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, a wszystko to w zakresie do 100.

W tej części kart pracy dla dzieci nie korzystam z rozbudowanych działań matematycznych, dlatego nie ma konieczności korzystania z kolejności wykonywania działań. Bardziej rozbudowane propozycje znajdziecie w innych wpisach na tej stronie.

Tego typu zabawy matematyczne możecie wykorzystywać podczas utrwalania tabliczki mnożenia, oraz podczas uczenia rozwiązywania problemów przy podanych różnych danych wejściowych. Czasami mamy podane liczby będące elementami podstawowego działania, a czasami tylko jedną z nich oraz wynik działania.

Do tego zadania postanowiłam przygotować aż 4 pliki pdf do druku. Po przygotowaniu bazowej krzyżówki matematycznej z 64 działaniami matematycznymi stwierdziłam, że może być to dość trudne zadanie. Dlatego wybrałam 6 dodatkowych liczb, które są wpisane w łatwiejszej wersji mieszanej krzyżówki matematycznej. Daje to 58 działań do rozwiązania w tej wersji. Dodatkowo, każda z tych dwóch wersji ćwiczenia, została zapisana jako samodzielne ćwiczenie, oraz jako krzyżówka matematyczna z odpowiedziami. Decydujcie, która wersja będzie bardziej odpowiednia dla Was i Waszych dzieci 😉

Krzyżówka matematyczna do druku – dodawanie i odejmowanie, mnożenie i dzielenie do 100

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment