Kolorowe dyktando graficzne 10×10 – serce – odkoduj obrazek nr 15

Przed Walentynkami przygotowałam dla dzieci nowe dyktando graficzne z sercem w roli głównej. Motyw wszechobecny w lutym, więc i my możemy z niego skorzystać przy okazji ćwiczeń z orientacji.

Nie musimy nikomu chyba tłumaczyć, co oznacza symbol serca. Zresztą, dla każdego jest to odrobinę coś innego. Niemniej, dzieci doskonale znają jego kształt, dlatego będzie to zadanie łatwe do odgadnięcia.

Nasze kolorowe serce to jedno z wielu dyktand graficznych przygotowanych dla najmłodszych dzieci. Przede wszystkim zakodowane zostało prostym kodem uporządkowanym, piksel po pikselu. Po drugie, wykorzystałam tu dużą tablicę kodową, na której dzieci będą zaznaczały odkodowane przez siebie piksele.

Jakie jeszcze symbole chcielibyście znaleźć na naszych kartach pracy dla dzieci, na przykład w postaci ukrytych obrazków?

Dyktando graficzne – piksele

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

  • kolorowanie obrazka według podanego kodu – dzieci samodzielnie czytają kod,
  • kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu – ktoś czyta dziecku kod,
  • wyklejanie obrazka według podanego wzoru,
  • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
  • napisanie kodu na podstawie wydrukowanego wzoru.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment