Nauka pisania i czytania jest sztuką pozwalającą dziecku na poznanie świata w sposób dużo pełniejszy i bardziej wszechstronny. Z tego powodu nam rodzicom i opiekunom najmłodszych dzieci zależy na tym, by miały one możliwość opanowania tych umiejętności jak najwcześniej. A na dodatek bez szkolnej rutyny i zniechęcenia, jakie niektórych z nas ogarniało u podstaw naszej edukacji.

Doskonałym sposobem na oderwanie się od schematów jest nauka poprzez zabawę, a rysowanie po śladzie obrazków, które można później zamienić w kolorowe dzieła sztuki, świetnie sprawdza się w roli kształtowania sprawności manualnej u młodszych dzieci. ... czytaj dalej

Skocz do: NOWE obrazki do rysowania po śladzie

Zapraszam do zabawy z kartami pracy przygotowanymi dla młodszych dzieci. Dzięki nim ćwiczenia grafomotoryczne mogą zyskać nowy wymiar.

Najnowsze obrazki do rysowania po śladzie do druku

Pośród opublikowanych tu kart pracy dla dzieci znajdziecie przede wszystkim uproszczone rysunki, przeznaczone dla młodszych dzieci. Graficzne uproszczenie, a czasem wręcz symbolika, ułatwiają maluchom rozróżnienie poszczególnych konturów. Trzeba pamiętać, że zbyt trudne ćwiczenie może zniechęcić dziecko do podejmowania dalszych prób w rysowaniu po śladzie.

Odwzorowywanie obrazków, a także ich kolorowanie, traktujemy jako ćwiczenia poprzedzające etap rysowania szlaczków. Zdecydowana większość rysunków, które tu zamieszczam, świetnie nadaje się właśnie do takich ćwiczeń wprowadzających w zagadnienia kaligrafii. Nie zamierzamy się jednak ograniczać. Bardziej skomplikowane motywy, albo po prostu ukochane przez dzieci, warto wykorzystywać także na etapie rysowania szlaczków, czy nawet na etapie wprawek w pisaniu pierwszych liter.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.