Ćwiczenia grafomotoryczne – motyl

Barwne motyle nad morzem pachnących kwiatów to przepiękny widok.

W naszej okolicy nie ma ich niestety zbyt wiele. W mieście nadal wiele terenów zielonych jest zbyt często koszonych, a plon z okolicznych pól chroniony jest różnego rodzaju środkami owado- i chwastobójczymi. Ma to ogromny wpływ na okoliczną przyrodę. Aby znaleźć kwiecistą łąkę musimy jej poszukać.

Kolejna karta pracy dotycząca ćwiczeń grafomotorycznych skierowana jest raczej do dzieci, dla których motyw motyla jest oczkiem w głowie.

Karta pracy zawiera kilka elementów, w których centrum znajduje się kształtny motyl do odwzorowania. Na tym jednak rysowanie po śladzie się nie kończy. Krótki szlaczek, także z motywem motyla, pomoże w dalszym rozwijaniu zdolności dziecka. Natomiast kolorowanka w postaci kwiatów dodatkowo uatrakcyjni dziecku zadanie, aby nie stało się ono zbyt monotonne.

Motyl do rysowania po śladzie

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment