Ćwiczenia grafomotoryczne – kwiaty

Oto kolejna edycja ćwiczeń grafomotorycznych dla dzieci. W nico cieplejszym i bardziej pachnącym wydaniu. Dwa proste kwiatki, które bardziej mogą przypaść do gustu dziewczynkom. Na dole strony umieściłam mały kwiatowy szlaczek, jako wprowadzenie do przyszłego rysowania szlaczków. Już niedługo dzieci będą się z nimi zmagały trochę częściej.

Udostępniam tą kartę pracy w dwóch wersjach. Pierwsza narysowana została kropkowanymi liniami. Nieco trudniejszymi do przerysowywania. Druga wersja jest narysowana szarą, grubszą linią ciągłą. Łatwiejszą do śledzenia i rysowania po śladzie.

Wydzieranki dla dzieci z papieru kolorowego - zajęcia plastyczne dla dzieci
Wydzieranka z papieru kolorowego stworzona na podstawie jednej z naszych kolorowanek

Po narysowaniu konturów kwiatków, możecie arkusz do rysowania po śladzie wykorzystać jako kolorowankę, bądź wyklejankę. Obok możecie zobaczyć przykład kolorowanki wypełnionej wydzieranymi skrawkami kolorowego papieru.

Zdecydowanie polecam podwójne, a nawet potrójne wykorzystywanie większości arkuszy do rysowania po śladzie. Bo ozdobione rysunki można jeszcze powycinać z karty pracy, w kolejny sposób ćwicząc motorykę małą.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment