Ćwiczenia grafomotoryczne – motyl

Odwiedziliście kiedyś motylarnię? Niesamowite miejsce. Pełne życia i barw. Choć żyjące tam motyle pożywiają się raczej owocami, niż kwiatowym nektarem. Mimo to wspaniałe. Na co dzień nie widujemy już tak wielu motyli jak kiedyś. Chcąc pokazać dzieciom ich bogactwo w naturalnej formie, musimy wybierać się właśnie do motylarni.

Kontynuując ćwiczenia małej motoryki naszych dzieci postanowiłam postawić na przyrodę. Na tapetę trafił dziś prosty graficznie motyl, którego znajdziecie także w naszych kolorowankach. Codzienna aktywność oraz wiele zabaw plastycznych pozwoliły wypracować dzieciom umiejętności potrzebne do rysowania po śladzie. Możemy zatem skupić się na nieco bardziej zaawansowanych ćwiczeniach przygotowujących dzieci do szkoły.

Motyl do rysowania po śladzie

Odwzorowywanie obrazków traktujemy jako etap poprzedzający rysowanie szlaczków i naukę pisania liter. Wiosną i latem nasze dzieciaki uwielbiają obserwować wszelkie robaki. W tym także motyle. Pomyślałam, że warto wykorzystać to zainteresowanie, umieszczając symbolicznego motyla na karcie pracy do ćwiczeń grafomotorycznych.

Polecam wszystkim zainteresowanym przyrodą, albo jako pracę tematyczną w okresie wiosenno letnim.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment