Ćwiczenia grafomotoryczne - rysowanie po śladzie

Nauka pisania i czytania jest sztuką pozwalającą dziecku na poznanie świata w sposób dużo pełniejszy i bardziej wszechstronny. Z tego powodu nam rodzicom i opiekunom najmłodszych dzieci zależy na tym, by miały one możliwość opanowania tych umiejętności jak najwcześniej. A na dodatek bez szkolnej rutyny i zniechęcenia, jakie niektórych z nas ogarniało u podstaw naszej edukacji.

Doskonałym sposobem na oderwanie się od schematów jest nauka poprzez zabawę, a rysowanie po śladzie obrazków, które można później zamienić w kolorowe dzieła sztuki, świetnie sprawdza się w roli kształtowania sprawności manualnej u młodszych dzieci.

Pozostałe karty pracy usprawniające motorykę dziecka

Dla urozmaicenia proponuję przyjrzeć się również innym zadaniom dla dzieci, które dzięki ciekawym formom są przez dzieci traktowane jako ciekawe zabawy dla dzieci.


Zapraszam do zabawy z kartami pracy przygotowanymi dla młodszych dzieci. Dzięki nim ćwiczenia grafomotoryczne mogą zyskać nowy wymiar.

Spodobały Ci się materiały? Podziel się z innymi...
Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone

... i koniecznie zostaw komentarz.
Będzie to dla mnie wiadomość, że warto pisać dalej.

Anna Kubczak - Bystre Dziecko


Anna Kubczak
Mama pracująca w domu. Wrocławianka szukająca odpowiedniej drogi dla siebie i swoich bliskich.

Dyskusja

komentarzy 9 »
 1. Joanna napisał(a):

  Materiały świetne, bardzo przydatne w mojej pracy z dziećmi. Nie są przeładowane, a tym samym nie męczą, nie zniechęcają.
  Dziękuję! Będę tu zaglądać.

  • Anna Kubczak napisał(a):

   Co za dużo to niezdrowo, prawda? Dzieci nas skutecznie o tym przekonały. Jednorazowo zbyt wielu szlaczków nie zrobią, i już!
   Dzięki za komentarz.

 2. Agata napisał(a):

  Jak się cieszę że tu trafiłam, świetna zabawa dla mojego „leniwca” domowego przedszkolaka 🙂

  • Anna Kubczak napisał(a):

   Oby się przydawało. Mam nadzieję, że już niedługo uda nam się poszerzyć bazę materiałów 😉

 3. justyna napisał(a):

  A ja dopiero odkryłam smykałke mojego trzy latka do grafomotoryki. Zestawy bardzo mi się podoba, Kajetan jest zachwycony i w dodatku robi je bezbłędnie.

  • Anna Kubczak napisał(a):

   Świetnie, że się podobają i sprawdzają. Z taką myślą były tworzone. Nasze dzieciaki je przećwiczyły, teraz kolej na kolejne maluchy 😉

 4. Róża napisał(a):

  wszystko jest super. córeczka jest zachwycona. sama po przedszkolu przychodzi i pyta czy cos nowego wydrukjujemy. czekamy na wiecej . duper strona

 5. Ania napisał(a):

  Fajnie, że Pani robi takie ciekawe i bardzo estetycznie wizualnie prace 🙂 Dziękuje bardzo 🙂

  • Anna Kubczak napisał(a):

   Sama na początku szukałam dla swoich dzieci kart do wydrukowania, i bardzo denerwowała mnie jakość tych darmowych. Trzeba więc było usiąść i samemu coś narysować 😉

Zostaw odpowiedź