Materiały edukacyjne

Kolorowanki dla dzieci

Dla młodszych dzieci
Zwierzęta do kolorowania - mała sówka - kolorowanki dla dzieci, Anna Kubczak
Dla starszych dzieci
Retro auto - kolorowanki dla dzieci do wydruku, Anna Kubczak

Szlaczki dla dzieci

Szlaczki dla przedszkolaków
Duże szlaczki dla dzieci - grafomotoryka, czyli rysowanie po śladzie, Anna Kubczak
Dla starszych dzieci
Literki dla dzieci, zabawy dla dzieci do druku pozwalające ćwiczyć motorykę ręki i piękne pismo, Anna Kubczak

Grafomotoryka – rysowanie po śladzie

Grafomotoryka dla przedszkolaków

Duże szlaczki - Zamek - grafomotoryka dla dzieci, Anna Kubczak
Grafomotoryka dla starszych dzieci
Ćwiczenia grafomotoryczne, rysowanie po śladzie dla dzieci

Nauka pisania

Nauka pisania dla młodszych dzieci
A - nauka pisania dla dzieci, duża czcionka, Anna Kubczak
Nauka pisania dla starszych dzieci
S Literki dla dzieci z kolorowankami - nauka pisania liter, Anna Kubczak

Nauka zegara

Tarcze zegara do wydruku
Nauka zegara dla dzieci, Anna Kubczak

Mapy konturowe

Tarcze zegara do wydruku
Mapy konturowe do wydrukowania dla dzieci

Genealogia w szkole i przedszkolu

Drzewo genealogiczne
Drzewo genealogiczne wzór do wypełnienia dla dzieci w przedszkolu lub szkole, Anna Kubczak
Drzewo genealogiczne
Drzewo genealogiczne wzór do wypełnienia dla dzieci w przedszkolu lub szkole, Anna Kubczak

Poznajemy litery

Iglak latem, choinka na Boże Narodzenie - kolorowanki dla dzieci, Anna Kubczak

Laurki okolicznościowe
Laurka dla Babci - grafomotoryka dla dzieci, Anna Kubczak

Materiały edukacyjne dla dzieci. Oto przyczyna powstania tej strony internetowej.

Każde dziecko jest inne. Wiele dzieci swobodnie wpisuje się w standardowy tok edukacji, ale nie wszystkie. Znam to z autopsji. Nie każdy przedmiot szkolny przychodził mi z łatwością. Dopiero po wielu latach, gdy już byłam dorosła, dowiedziałam się o możliwości diagnozowania zaburzeń poznawczych, z którymi musiałam się w dzieciństwie borykać. Takie życie. Gdy byłam mała, wiele informacji nie docierało jeszcze do Polski z szerokiego świata.

Nasze dzieci niestety miały to ‘szczęście’, że pewne problemy po mnie odziedziczyły. Aby ułatwić im etap nauki szkolnej, spędziłam wile godzin na poszukiwaniu odpowiednich materiałów, które pomogą w szybszym i trwalszym opanowaniu podstawowych umiejętności, które będą im potrzebne w późniejszym życiu. Kilka ciekawych informacji znalazłam, ale jeśli chodzi o dostępne w tamtym czasie materiały edukacyjne, z których moglibyśmy skorzystać, okazało się, że jest ich zbyt mało. Albo są niekompletne.

No trudno. Trzeba było zakasać rękawy, wysilić szare komórki, i przygotować coś własnego. Dzięki skrojeniu kart pracy pod konkretne potrzeby dzieci, udało nam się szybko nadrobić braki, a w kilku dziedzinach nawet przegonić rówieśników. Wystarczyło zmienić podejście.

Po jakimś czasie stwierdziłam, że szkoda te wszystkie materiały wykorzystywać jedynie w domu. Na ich przygotowanie przeznaczyłam na prawdę wiele czasu. Dlaczego zatem nie podzielić się nimi z szerokim światem? Tak, aby inni rodzice, którzy chcieliby ulżyć swoim dzieciom w problemach z nauką, także mogli skorzystać z tych ćwiczeń?

Tak właśnie zaczęły się nasze publikacje. Choć może nie ma ich tak wiele, jak na innych powiązanych tematycznie portalach edukacyjnych, po latach okazuje się, że wielu z Was chętnie korzysta z naszych kart pracy do wydruku. W gronie użytkowników znajdują się między innymi rodzice, opiekunowie, przedszkolanki, nauczycielki i nauczyciele, a nawet pedagodzy. Same materiały, które tu publikujemy, trafiają zarówno do uczniów uczących się bez większych problemów, jak i do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Całkiem nieźle.

Muszę przyznać, że właśnie te informacje, które tu od czasu do czasu zostawiacie w komentarzach, są dla mnie bardzo ważne. I motywują do dalszego działania!

4 Thoughts to “Materiały edukacyjne”

 1. Magdalena

  Rewelacyjna strona!!! Dzisiaj ją odkryłam szukając szlaczków dla dzieci
  i jestem zachwycona. Dzieci też, zaraz się zabrały do roboty i nawet była dłuższa chwila spokoju haha. Robi Pani kawał dobrej roboty 🙂 bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie 🙂

  1. Anna Kubczak

   Dziękuję bardzo. Niech im na zdrowie wychodzi 😉

 2. Maria

  Witam
  potrzebuję wydrukować kilka stron literek dla dziecka. Czy byłaby możliwość wydrukować?. Czy najpierw wpłacam darowiznę na konto i następnie będę mogła mieć dostęp do drukowania?
  Pozdrawiam
  Maria Szuman

  1. Anna Kubczak

   Pani Mario. Darowizna jest dobrowolna. Całkowicie dobrowolna. Prace można pobierać bezpłatnie, wystarczy kliknąć w link i przejść do pliku pdf.
   Wiem, jak wiele osób nie może sobie pozwolić na wykupienie abonamentu na płatnej platformie, choć wiele z nich ma na prawdę bogatą ofertę.
   O darowiznę proszę, jeśli mają Państwo taką możliwość, i uznają nasze materiały za warte uwagi. Zbieram środki na opublikowanie materiałów do nauki języka angielskiego w klasach 1-3. Nasze dzieci już się z nich uczą, i widzimy pozytywne efekty.
   Pozdrawiam

Leave a Comment