F – nauka pisania dla dzieci – duża czcionka

Nauka pisania jest nieodłącznym etapem nauki dziecka. Prędzej czy później każde dziecko będzie musiało przejść ten etap. Nauka jest jednak przyjemniejsza, a zarazem bardziej efektywna, gdy nie jest nudna. Dla urozmaicenia warto dziecku przedstawić różnorodne materiały edukacyjne.

Przedstawiam szablon z literką F, stworzony z myślą o młodszych dzieciach, wprawiających się dopiero w odwzorowywaniu kształtów. Duża czcionka sprawia, że nauka literek nawet w młodym wieku może okazać się efektywna.

Ze względu na duże rozmiary czcionki, prezentowane karty pracy można wykorzystać jako szlaczki dla dzieci, wspomagające rozwój grafomotoryki najmłodszych dzieci.


F - nauka pisania dla dzieci, duża czcionka, Anna Kubczak
Autor: Anna Kubczak

Wydrukuj kartę pracy

Do wydrukowania pliku PDF może się przydać darmowy program Adobe Reader.

12 Thoughts to “F – nauka pisania dla dzieci – duża czcionka”

 1. andrzej50ko

  strony wporzadku ale masakra żeby wydrukować po kolei lub wybrane, dlaczego nie ma przewijania lewo prawo kart pracy z literkami można by wybierac do wydruku dowolne litery. AK

  1. Anna Kubczak

   Bo wszystko robię sama. Od rysowania i zdjęć, przez postawienie strony, grzebanie w jej kodzie, publikację, wrzucanie wszystko na serwer itp, itd.
   A z programowaniem niewiele mam wspólnego. Jak się skupię na kombinowaniu z kodem, to nie będę miała czasu na bardziej przydatne rzeczy.
   A może i warto przypomnieć, że udostępniam pliki ZA DARMO!
   I to dobrej jakości. Opłacam przy tym domenę i hosting.
   Narzekanie na konieczność kliknięcia kilka razy uznaję zatem…

   Nie chcę nikogo obrażać, ale takie komentarze 'nieco’ mnie denerwują.

   1. Żaneta

    Ja też uważam, że jesli ktoś udostępnia informacje za darmo nie warto to komentować negatywnie. Brawo za chęć niesienia pomocy innym

   2. Katarzyna

    Popieram Panią. To super ze możemy z tego korzystać zwłaszcza nasze pociechy. To nie jest problem by kliknąć kilka razy. Pozdrawiam.

 2. Aguś

  Mnie też takie komentarze denerwują. Nie dość,że KTOŚ to przygotuje i wrzuci to jeszcze narzekania ze strony innych, bo jest za mało WYGODNIE. Zawsze można znależć strony płatne. Tam napewno wszystko chodzi ok. Zamiast krytykować może warto zaproponować pomoc???
  Gratuluję Pani Aniu! Strona jest świetna i bardzo pomocna do pracy z dziećmi. Dzięki takim fantastycznym mamom jak Pani ja mam trochę lżej w życiu zawodowym.

  Pozdrawiam i dziękuję.

  1. Anna Kubczak

   Dzięki za słowa wsparcia. Na prawdę czasem mi się odechciewa wrzucania kolejnych materiałów, bo będą kolejne problemy.
   Może to właśnie stąd mamy teraz przedłużającą się przerwę w publikacjach. Wiem jednak, że wiele osób korzysta z tych materiałów nie mogąc sobie pozwolić na wykupienie abonamentów w bardziej rozwiniętych serwisach tego typu, gdzie cała redakcja dba o jakość kart pracy i wygodę korzystania z nich. I nie są to tylko prywatne osoby, ale placówki oświatowe, przedszkola i szkoły.
   Jeszcze raz dzięki.

 3. Małgorzata

  Pani Anno dziękujemy za materiały. Odpowiedź dla tego pana jest jedna. Jak się nie podoba to proszę nie korzystać. Szanowny Pan powinien z siebie wydusić magiczne słowo-mogę podpowiedzieć jak nie wie…..
  Dziękuję Pani Anno.

  1. Anna Kubczak

   Dziękuję serdecznie.
   Na szczęście takimi opiniami nie za bardzo się przejmuję, choć i nie lekceważę. W miarę możliwości udoskonalam kod strony, jeśli tylko jest to możliwe. Ostatnio np. próbowałam ją dostosować pod urządzenia mobilne… Jest trochę lepiej, ale to szara, mętna rzeka, do której muszę wejść nieco głębiej.

 4. Marcela

  Świetne literki 🙂 Córka dopiero się uczy Sama chce ale denerwuje się że jej nie wychodzi tutaj będzie mogła robić to po liniach także myślęże będzie jej się podobać 🙂 Dziękuję za pani pracę 🙂

  1. Anna Kubczak

   Tak. Niektórym dzieciom bardziej odpowiadają litery pisane po śladzie. Na przykład moim. I nie ma w tym nic złego. Też się nauczą 😉

 5. Ewelina

  Dziękuję za materiały, w tym czasie są one niezastąpione!
  Niech pani nie czyta tych postów bo to idiotki nie matki!!!! My się cieszymy że mamy możliwość – DZIĘKI PANI, na naukę z naszymi dziećmi .

  Mama Lilki 5 lat i Filipa 3 lata
  Buziaki, pozdrawiam :*

 6. Ania

  Witam, czy moge udostępnić na stronie przedszkola?

Leave a Comment