Pajęczyna – rysowanie po śladzie i kolorowanka

Mały pajączek przechadzał się to tu, to tam. Zajrzał pod dach, zajrzał za rynnę, przespacerował się po parapecie. W końcu znalazł sobie odpowiednie miejsce, w którym rozpostarł swoją nową sieć. W małej ramce wiszącej w ogrodzie powstało nowe łowisko.

Teraz Wy możecie pomóc pajączkowi wzmocnić tą sieć. Poprawcie wszystkie nitki, rysując po śladzie każdą z nich. Możecie pokolorować pola pomiędzy pajęczymi nitkami, tworząc kolorowy obrazek. Wisienką na torcie będzie mały pajączek, którego możecie zrobić z kolorowego papieru lub pompona i włóczek.

Ta pajęcza sieć to kolejne ćwiczenie grafomotoryczne, które możecie wykorzystać z dziećmi podczas przygotowań do nauki pisania. Jako element prac związanych z naukami przyrodniczymi lub w okolicach Halloween, jeśli je obchodzicie.

Rysowanie po śladzie i kolorowanka z pajęczyną

Zapraszamy do rysowania po śladzie pajęczej sieci dla małego pajączka.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment