Jesienny liść w stylu doodle art – pomysły na zajęcia plastyczne dla dzieci

Szukając prostego pomysłu na odprężającą pracę plastyczną dla dzieci, pomyślałam o kolorowankach doodle, które od jakiegoś czasu stały się dość popularne. Jednak dla pobudzenia kreatywności, zamiast korzystać z gotowej kolorowanki, postanowiłam zaproponować dzieciom przygotowanie własnej, jesiennej kolorowanki w stylu doodle art.

Do tego typu prac dzieci nie potrzebują super wprawnej ręki i wysoko rozwiniętych umiejętności plastycznych. Wystarczy odrobina kreatywności przy wymyślaniu własnych wzorków, które ozdobią poszczególne pola. A i tu można dzieciom pomóc, pokazując im różnorodność kolorowanek doodle i tego typu wzorków. Nawet przy próbie ich kopiowania każdy wzorek stanie się indywidualny i wyjątkowy. A być może taka inspiracja będzie wystarczająca, aby dzieci zaczęły przelewać na papier własne pomysły?

Jesienny liść w stylu doodle art, ręcznie rysowana kolorowanka flamastrami - pomysły na zajęcia plastyczne dla dzieci i kolorowanki antystresowe
Jesienny liść w stylu doodle art, ręcznie rysowana kolorowanka flamastrami – pomysł na odprężające zajęcia plastyczne z dziećmi

Jesienny doodle art krok po kroku

Jesienny liść, który tu widzicie, w całości został namalowany markerami. Kupiliśmy kiedyś takie większe pudełko z 60 kolorami, które dzieci czasem noszą do szkoły na plastykę.

    Do wykonania całej pracy potrzebne są 4 etapy:

  • nakreślić ogólny kształt, który ma stać się głównym elementem obrazka,
  • poprzecinać go w różnych miejscach falistymi liniami,
  • dodać w poszczególnych polach własne wzorki,
  • pokolorować.

Tu wykorzystaliśmy motyw liścia, jednak tego typu rysunki mogą dotyczyć czegokolwiek. Albo nawet niczego. Liczy się tylko skupienie nad prostą czynnością bazgrania wzorków, które pozwala oderwać się od innych zajęć i problemów. A dzieciom pomaga także w rozwoju motoryki małej.

Leave a Comment