Kategoria: Jesień
-
Kolorowe dyktando graficzne – jesienne drzewo – odkoduj obrazek
Znajdziecie tu jesienne drzewo w postaci dyktanda graficznego zakodowanego kodem nieuporządkowanym. Propozycja w sam raz na naszą wspaniałą, złotą polską jesień.
-
Kolorowe dyktando graficzne – jesienny liść dębu – odkoduj obrazek
Długo było u nas lato… ciepło, słonecznie, aż tu nagle wszystko sczerwieniało. Taka aura zmobilizowała mnie do zaprojektowania kilku jesiennych kart pracy, pokazujących jak może zmieniać się otaczająca nas przyroda. Tu przedstawię pierwszą z nich. Jesienne dyktando graficzne z liściem dębu w stylu pixel-art.
-
Jabłko kolorowanka dla dzieci
Publikując ćwiczenie grafomotoryczne, którego głównym motywem było jabłko zapowiedziałam, że na stronie pojawi się również jego mniej wymagająca wersja – kolorowanka dla dzieci. I tak właśnie się dzieje.
-
Jabłko mandala – szlaczki dla dzieci w obrazkach
Lubimy jabłuszka! Bazgrząc i szkicując stworzyłam projekt jabłka pokrytego zakręconymi wzorami, niczym mandalą. Postanowiłam wykorzystać go jako kolorowankę, oraz jako ćwiczenie grafomotoryczne do rysowania po śladzie szlaczków dla dzieci.
-
Liść dębu – ćwiczenia grafomotoryczne
Myśląc o nadchodzącej jesieni i przyglądając się dębom obwieszonym żołędziami, postanowiłam przygotować ćwiczenie grafomotoryczne dla dzieci z rysunkiem liścia dębu do rysowania po śladzie.
-
Drzewo na cztery pory roku – szablon do wycięcia
Zmieniająca się aura skłoniła nas do zajęcia się zagadnieniem pór roku. Tym razem z pomocą przychodzi nam kolorowanka drzewa. Kolorując kredkami lub mazakami, możemy z dziećmi stworzyć drzewo jesienne, drzewo zimowe, wiosenne lub letnie, a każde z nich można uzupełnić symbolami kojarzącymi się z daną porą roku.
-
Kolorowe dyktando graficzne 10×10 – koszyczek – odkoduj obrazek nr 3
Koszyczek wielkanocny lub koszyk na grzyby. Od Was zależy w jakim kontekście wykorzystacie to dyktando graficzne dla przedszkolaków.
-
Dary jesieni – praca przestrzenna z pajęczą siecią w roli głównej
Praca przestrzenna przygotowana z darów jesieni to chyba najczęściej spotykany temat różnego rodzaju szkolnych konkursów i zajęć plastycznych dla dzieci. W tym roku po raz pierwszy braliśmy udział w takim właśnie tematycznym konkursie, tworząc pajęczą sieć pełną kolorowych owadów.
-
Dary jesieni – owoce drzew lasów i parków – makieta edukacyjna
Bogactwo otaczającej nas natury jest wielkie. Nie przesadzam. Natura daje nam pożywienie, leki, czyste powietrze… wszystko. Właśnie dlatego co roku staramy się poszerzać wiedzę o naszym najbliższym otoczeniu. Tym razem będą to jesienne owoce drzew z wrocławskich lasów, parków, ulic i nieużytków. Poszukiwaniom nie poświęcaliśmy zbyt wiele uwagi, a i tak sporo się tego dobra nazbierało.
-
Zawirusowane… kasztany
Jesień to dla nas powtarzająca się niezmiennie seria przeziębień. Od kilku lat stały się nieodzownym elementem naszego życia, choć wcale ich nie zapraszamy. Przynajmniej na co dzień…
Przy takiej częstotliwości spotkań z wirusami nic dziwnego, że tegoroczna zabawa z kasztanami przeobraziła się w polowanie wirusów na wszystkich członków rodziny i gości!
-
Barwne gąsienice ze strąków 'akacji’
Ostatnie dni to typowa plucha. Ciągle pada, chmury, a córka pyta, kiedy będzie świecić słońce. po suchym lecie zabrakło miejsca dla polskiej złotej jesieni. Szkoda.
Wieczory umilają nam jednak gry, suszone jabłka, farby i Dary Natury – wszelkiego rodzaju naturalne materiały, które można wykorzystać do prac plastycznych dla dzieci.
Dziś, pomysł na kolorowe owady ze strąków robinii akacjowej, często nazywanej u nas po prostu akacją.
-
Skrzydlaki klonu zaczarowane w tęczowe owady
W tym roku owoce klonu cieszą się u nas wyjątkowym powodzeniem. Są niezgłębioną skarbnicą pomysłów, choć wyglądają tak niepozornie. Muchy, ważki, motyle, wielobarwne owady i helikoptery. A na dodatek podobno są jadalne.
-
Czarno-białe muchy na Halloween
W tym roku postanowiliśmy ponownie wykorzystać Halloween jako temat do prac plastycznych dla dzieci. Tym bardziej, że ostatnimi czasy motyw owadów i robaków stał się bardzo popularny.
Były już stwory z żołędzi i kasztanów, były owady z jesiennych liści i strąków, a dziś – muchy z nasion klonu jaworu. Utrzymując się w świątecznej atmosferze – czarno-białe.
-
Niesamowite owady z zakręconych strąków glediczji
Jesień jest moją trzecią ulubioną porą roku. Mimo chłodu ma przecież trochę zalet. A są nimi kolory! Gra świateł i barw w słoneczne dni, żółcienie, pomarańcze, czerwienie i brązy przeplatane głęboką zielenią. Magia.
A wracając na ziemię, jesienią dojrzewają ciekawe owoce i nasiona. Wiele z nich można wykorzystać do zabaw plastycznych dla dzieci. Nietypowym (chyba) przykładem są strąki glediczji trójcierniowej. Jesienne słońce nadaje im pięknej, brązowej barwy, a poskręcana natura – charakteru.
-
Kolorowe rybki z jesiennych liści
Jak zapowiedziałam we wcześniejszym poście, dziś kolejny pomysł na wykorzystanie jesiennych liści w pracach plastycznych dla dzieci. Tym razem tworzymy obrazy z rybkami w roli głównej.
Ponownie malujemy wysuszone już liście. Ich płaska powierzchnia jest dla dzieci łatwiejszym podłożem do malowania farbami.