Szlaczki dla dzieci – pętle i pętelki

Dziś rysujemy całkiem nietypowo. Nie dość, że bez liniatury, to jeszcze w pionie. W ramach różnorodności proponuję Wam pionowe szlaczki dla dzieci, które nie muszą mieścić się w wyznaczonym torze.

Możecie zastanawiać się, czy takie ćwiczenie sprawdzi się jako aktywność przygotowująca do nauki pisania. W mojej opinii – tak. podobnie jak obrazki do rysowania po śladzie. One także nie mają wyznaczonej liniatury, jednak całkiem fajnie sprawdzają się w roli ćwiczeń wzmacniających koordynację ręka-oko na wcześniejszym etapie przygotowań do nauki pisania.

Ćwiczenie grafomotoryczne, które tu publikuję możecie wykorzystać podczas zajęć z dziećmi właśnie na takim etapie. Gdy już nieco opanowały umiejętność prowadzenia pisaka za wzrokiem. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby te zakręcone szlaczki wykorzystać nieco później. W ramach odskoczni od tradycyjnych ćwiczeń.

Rysowanie po śladzie dla przedszkolaków

Pomysły na zakręcone szlaczki

Możecie zaproponować dzieciom tradycyjną formę rysowania po śladzie szlaczków lub wodzenia po nich palcem. Ale jeśli macie ochotę poeksperymentować, fajną formą ćwiczenia jest wyklejanie szlaczków. Wystarczy ścieżkę wzdłuż szlaczków posmarować klejem i przyozdobić ją kolorową włóczką lub kolorowym piaskiem. Taką zabawę ułatwi klej z dzióbkiem lub nakładanie kleju twardszym pędzelkiem.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie slaczki dla dzieci do druku z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable tracing lines worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment