Cyferka 4 do rysowania po śladzie i kolorowania

Kolejną cyferką do rysowania po śladzie konturów jest cyfra 4. Tym samym staje się ona częścią serii zadań dla przedszkolaków oraz dzieci w wieku szkolnym, które poznają lub utrwalają kształty cyferek.

Centralnym elementem tego ćwiczenia jest konturowy zarys cyfry 4. Zadaniem dzieci jest śledzenie tych linii i poprawienie konturów pisakami lub kredkami. Choć możecie wybrać także bardziej artystyczny środek wyrazu i do rysowania po śladzie oraz kolorowania wykorzystać pędzle i farby, albo klej i kolorową bibułę.

Zamieszczony tu szablon cyfry 4 jest szablonem pustym, bez z góry narzuconych wzorków. Daje to możliwość wykazania się większą kreatywnością w tworzeniu własnej cyferki. Jeśli jednak szukacie ćwiczenia bardziej wypełnionego, z wewnętrznym wzorkiem lub szlaczkami, wybierzcie inne nasze karty pracy z cyferkami dla dzieci.

Zamieszczony tu plik pdf jest plikiem do samodzielnego wydruku, udostępnionym do użytku osobistego podczas nauki w domu lub w placówce edukacyjnej.

Nauka cyferek poprzez rysowanie konturów

Więcej w tej serii:

0123456789

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment