Cyferka 9 do rysowania po śladzie i kolorowania

Ostatnią cyferką dla dzieci w tej serii kart pracy jest cyferka 9, przygotowana jako szablon konturowy do narysowania po śladzie i pokolorowania.

Podobnie jak poprzednie, jest to duży szablon cyfry 9, którego kontury narysowałam przerywaną linią. Zadaniem dzieci jest narysowanie tych konturów po śladzie kredkami, mazakami, czy nawet palcem 😉 Po narysowaniu linii, drugą częścią zadania staje się pokolorowanie cyferki 9. Także i tu możecie zaproponować dzieciom najróżniejsze materiały plastyczne. Jeśli lubicie malować farbami, wykorzystajcie pędzle i farby, jeśli wolicie wyklejanki, możecie wybrać kolorowy papier lub bibułę.

Dzięki stworzeniu swojego własnego, wyjątkowego dzieła sztuki, zapamiętanie symbolu cyfry 9 może okazać się nie tylko łatwiejsze, ale i przyjemniejsze.

Zadanie przygotowałam z myślą o młodszych dzieciach. Mam tu na myśli dzieci w wieku przedszkolnym, jak i wczesnoszkolnym, które wkraczają w świat matematyki.

Zamieszczony tu plik pdf jest kartą pracy dla dzieci do własnego wydruku, przeznaczoną do nauki cyferek i użytku osobistego.

Nauka cyferek poprzez rysowanie konturów

Więcej w tej serii:

0123456789

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment