Cyferka 6 do rysowania po śladzie i kolorowania

Kolejną cyferką dla dzieci przygotowaną do rysowania po śladzie konturów i kolorowania szablonu jest cyfra 6.

Podobnie jak poprzednie cyferki, jest to ćwiczenie przeznaczone przede wszystkim dla młodszych dzieci, zarówno przedszkolaków, jak i dzieci na etapie nauczania wczesnoszkolnego. Duży rozmiar cyfry ułatwia narysowanie go przez mniej wprawne rączki młodszych dzieci. Starsi uczniowie mogą natomiast wykazać się większą kreatywnością i precyzją w wykonaniu ćwiczenia.

Celem tego ćwiczenia nie jest nauka pisania cyferek, lecz poznanie ich kształtu, utrwalenie go w pamięci. Możecie wypróbować z dziećmi najróżniejsze metody plastyczne, aby to osiągnąć. Od najprostszych, czyli kredek lub mazaków, aż po farby, kolorowe włóczki, skrawki gazet, czy kolorowy piasek. Te nietypowe materiały możecie wykorzystać do narysowania po śladzie konturów cyfry 6, jak i wypełnienia jej wnętrza.

Zamieszczam tu plik pdf karty pracy dla dzieci do wydruku. Jest to plik do użytku osobistego, który możecie wykorzystać w domach, przedszkolach lub szkołach, bawiąc się ze swoimi dziećmi i uczniami w świecie matematyki.

Nauka cyferek poprzez rysowanie konturów

Więcej w tej serii:

0123456789

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment