Zajęcia plastyczne dla dzieci - kolaż plastyczny w temacie 'Moje marzenia'

Obsługa nożyczek to jedno z zadań, które dzieci powinny opanować na początku edukacji przedszkolnej. Jednym z naszych sposobów na ćwiczenie małych rączek w tym zakresie są wycinanki, do których wykorzystujemy gazetki reklamowe, czasem prasę kolorową.

Temat wycinanki? 'Moje marzenia', 'Moje wakacje', 'Moi przyjaciele', pomysłów jest wiele. Zanim jednak go wybierzecie, sprawdźcie jakie macie możliwości, z jakich obrazków będą mogły skorzystać Wasze dzieci. Może się okazać, że dziecku zabraknie inwencji twórczej przez brak zdjęć obrazujących wybrany temat.

Zajęcia plastyczne dla dzieci - kolaż plastyczny w temacie 'Moje marzenia'

Kolaż plastyczny 'Moje marzenia'

Zajęcia plastyczne dla dzieci - kolaż plastyczny w temacie 'Moje marzenia'

Kolaż plastyczny 'Moje marzenia'

Nie tak dawno temu dzieci obchodziły Dzień Dziecka. Jeśli chodzi o prasę kolorową dedykowaną rodzicom i dzieciom, wszyscy wiemy z czym to się łączy. Masa reklam, by tylko wcisnąć kolejny gadżet, kolejną zabawkę, często pozostawiającą wiele do życzenia.

Kolorowe gazetki reklamowe z tego okresu można jednak wykorzystać do przygotowania pracy plastycznej przez dziecko. Warto zachować umiar. Niech dziecko poza zabawkami pokaże na swoim kolażu także inne przyjemności, na których mu zależy. Ulubione zabawy, plany wakacyjne, przyjaciół...

Nasz kolaż został przygotowany jedynie z użyciem kolorowych gazet. Nawet kartka będąca bazą pod kolaż jest z recyklingu - jest to wcześniejszy rysunek córki. Był też wykonany w konkretnym celu, poza zabawą. W celu rozwijania umiejętności korzystania z nożyczek, a zarazem kształtowania motoryki.

Jeśli jednak nie macie podobnego celu, Wasze kolaże mogą zostać wzbogacone o inne elementy, czy to drobne przedmioty użytkowe, czy rysunki wykonane wybranymi technikami malarskimi. Do przyklejonych wcześniej zdjęć można domalować kwiaty, ramki, wykrzykniki, przykleić kolorowe świecidełka lub koła zębate...

Zapraszamy do zabawy i czekamy na Wasze pomysły 😉

Spodobały Ci się materiały? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Google+
Google+
Email this to someone
email

... i koniecznie zostaw komentarz.
Będzie to dla mnie wiadomość, że warto pisać dalej.

Anna Kubczak - Bystre Dziecko


Anna Kubczak
Mama pracująca w domu. Wrocławianka szukająca odpowiedniej drogi dla siebie i swoich bliskich.

Dyskusja

Zostaw odpowiedź