Serduszkowe wyklejanki

Wycinanki i wyklejanki to świetna zabawa dla wielu dzieciaków. Szaleństwo kolorów, różnych papierków, oraz rozgardiasz wokół nożyczek, stołu, krzesła i małego artysty!

Z wycinankami jednak różnie bywa. Raz nożyczki robią to co trzeba, a innym razem za nic nie chcą współpracować z małymi rączkami.

Na takie okazje sprytne głowy stworzyły dziurkacze ozdobne, wśród których ważne miejsce zajęły te z motywem serca.

I taki właśnie weźmiemy dziś na warsztat.

DIY wyklejanki dla dzieci wycinane przez dziurkacze ozdobne z wzorem serca

Łąka stworzona z serc – efekt pracy z dziurkaczem ozdobnym i kolorowymi papierami

Jak chyba żaden inny, symbol serca daje nam możliwość tworzenia wspaniałych kompozycji. Tylko od naszej (i Waszej) wyobraźni zależy jak wiele zostanie stworzonych – poczynając od barwnych kwiatów i jeszcze bardziej kolorowych owadów, a kończąc na fantastycznych mandalach.

  Materiały i przybory:

 • papier kolorowy,
 • wzorzysty papier, np. z gazetek reklamowych sieci handlowych,
 • mazaki,
 • klej,
 • dziurkacz ozdobny z motywem serca.

Kolorowa łąka

Ostatnie dni dały nam okazję do stworzenia kartki urodzinowej. Jednak tym razem odstawiliśmy kredki i farby na dalszy plan, by dać szansę nowej technice – tworzeniu obrazów z figur geometrycznych. I tak dzięki małemu dziurkaczowi ozdobnemu, plikowi kolorowych kartek i gazetek reklamowych z okolicznych sklepów, dzięki mazakom i klejowi, powstały dwie kolorowe łąki. Taka wyklejanka wymaga planu, lub choćby krótkiego przemyślenia. Dlaczego? Najpierw rysujemy kreski, potem kleimy i ewentualnie dorysowujemy szczegóły. Tak wszystko wygląda lepiej, a dzieci w ten sposób ćwiczą nie tylko motorykę. Uczą się planowania, myślenia kilka kroków na przód, by stworzyć coś wyjątkowego.

Fajnie? Jak dla mnie… całkiem nieźle, jak na mały dziurkacz i trochę kolorowej prasy.

Takie kolorowe wycinanki nie muszą być drogie. Jakiś czas temu dziurkacz udało nam się kupić za niecałe 7 zł w Biedronce (dziurkacz ozdobny St.Majewski do prac kreatywnych), kolorowe kartki to duża ryza papieru ksero w pastelowych kolorach, natomiast wzorzyste serduszka powstały z kartek pochodzących z gazetek reklamowych: pościel i ubrania to świetne tematy.

2 Thoughts to “Serduszkowe wyklejanki”

 1. Dziadek

  Dziadek dziękuje za łąkowe laurki, i za najpiękniejsze życzenia jakie w swoim życiu usłyszał.

  1. Anna Kubczak

   Tak. Życzenia od naszej czterolatki były wyjątkowe:
   „Dziadku, życzę Ci wielu przyjaciół i dużo zdrowia.”

Leave a Comment