Ćwiczenia grafomotoryczne – biedronki

Pojawiły się biedronki 😉 To tu, to tam… te sympatyczne owady przyleciały nam na taras 😉 Nasze rodzime biedronki siedmiokropki.

Czasami trzeba się nieco odstresować. Rysowanie w sam raz się nadaje do tego celu. A z bazgrania w notesie powstały takie prościutkie biedroneczki. Dziś wrzucam je na stronkę w postaci ćwiczeń grafomotorycznych, ale mogą posłużyć również dzieciom jako kolorowanka.

Zastanawiam się natomiast, w jakiej wersji biedronki będą bardziej praktyczne do zastosowania. W kolorze? Czy może czarno białe? Piszcie proszę. Kolejne pomysły mogłyby trafić na stronę już w jednej wersji kolorystycznej.

Rysowanie po śladzie i kolorowanka z biedronkami

Nasze ćwiczenie grafomotoryczne możecie wykorzystać tradycyjnie, dając dziecku kolorowe przybory piśmiennicze do rysowania po śladzie i kolorowania rysunku, ale nie tylko. Po wsunięciu kartki do przeźroczystej koszulki na dokumenty (najlepiej takiej nieco grubszej), bądź jej zalaminowaniu, ćwiczenie można wykonywać wiele razy. Wystarczy użyć suchościeralnych pisaków.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment