Krzyżówka matematyczna – mnożenie i dzielenie do 100 [2]

Dziś prezentujemy drugą krzyżówkę z serii trójkątnej, zawierającej mnożenie i dzielenie w zakresie do 100.

Tym razem jest to nieco krótsze zadanie, zawierające 30 działań matematycznych. Wszystkie te działania są dwuczłonowe, ułożone poziomo lub pionowo. Dzieci nie muszą korzystać tu z wiedzy o kolejności działań, jednak zakres samych działań wybiega poza podstawową tabliczkę mnożenia do 10. Znak równości może znajdować się po prawej lub po lewej stronie działań.

W związku z tym, klasyfikujemy tą krzyżówkę do serii trójkątnej – drugi stopień trudności.

Krzyżówka matematyczna, którą tu widzicie, została przygotowana przez syna, który uczy się korzystania z programów do grafiki wektorowej. Przeszedł przez wszystkie kroki projektowania grafiki, od szkicu z działaniami, przez narysowanie grafiki, wybór elementów do działania i rozwiązania, oraz tworzenie pliku pdf.

Do dyspozycji macie dwa pliki PDF. W pierwszym pliku znajdziecie jedynie kartę pracy dla dziecka, przydatną przy nauce zdalnej. W drugim pliku jest zamieszczone zarówno zadanie, jak i rozwiązanie zadania.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment