Krzyżówka matematyczna – mnożenie i dzielenie do 100 [1]

Pierwsza krzyżówka matematyczna z mnożenia i dzielenia do 100 trafia dziś do Waszej dyspozycji. Zawiera 48 prostych, dwuczłonowych działań matematycznych. Nie ma tu potrzeby skupiania się na kolejności działań, dzięki czemu ta karta pracy dla dzieci świetnie sprawdzi się na etapie nauki mnożenia i dzielenia. Zawiera jednak działania wykraczające poza podstawową tabliczkę mnożenia z cyframi od 1 do 9.

Wszystkie działania matematyczne zostały umieszczone pionowo lub poziomo. Znak równości może znajdować się po prawej lub po lewej stronie równania.

W związku z wybranym układem równań, oraz zakresem działań matematycznych, tą krzyżówkę matematyczną klasyfikujemy do drugiej klasy trudności, którą oznaczamy symbolem trójkąta.

Zamieszczona tu krzyżówka matematyczna wyjątkowo nie jest moim dziełem. W całości przygotowała ją córka. Od szkicu na kartce, przez rozrysowanie graficzne, wstawienie cyferek, oraz przygotowanie pliku PDF z zadaniem, oraz rozwiązaniem 😉

Do dyspozycji macie dwa pliki PDF. Pierwszy zawiera tylko zadanie dla dzieci. Drugi plik zawiera zadanie, oraz rozwiązanie zadania.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment