Kolorowe rybki z jesiennych liści

Jak zapowiedziałam we wcześniejszym poście, dziś kolejny pomysł na wykorzystanie jesiennych liści w pracach plastycznych dla dzieci. Tym razem tworzymy obrazy z rybkami w roli głównej.

Ponownie malujemy wysuszone już liście. Ich płaska powierzchnia jest dla dzieci łatwiejszym podłożem do malowania farbami.

DIY Kolorowe ryby z suszonych jesiennych liści w ramach prac plastycznych dla dzieci

Kolorowe ryby z suszonych liści drzew – liście lipy

Wystarczy podczas któregoś z jesiennych spacerów zebrać nieco liści z drzew, są często grubsze i sztywniejsze niż te z krzewów. Liście można wysuszyć między kartkami starego zeszytu lub książki, aby się zanadto nie powyginały. Później można już tylko malować.

Do malowania liści najlepiej wykorzystać farby akrylowe (tanie i dobrze kryjące są np. testery farb do wnętrz). Jeśli jednak takich nie macie, tempery, czy plakatówki też dają dobre efekty, a często są bardziej pod ręką.

Namalowane już ryby można wykorzystać na wiele sposobów. Jako elegancki dodatek do prezentu, dekorację ścienną, czy choćby część obrazka, tak jak poniżej.

Kamyczki z plaży, kilka źdźbeł trawy, listków krwawnika, czy babki lancetowatej, i powstają rośliny wodne. A bąbelki, bąbelki? To kółka wycięte z białej kartki dziurkaczem.

Inscenizacji może być wiele. Rybki na rafie koralowej, rybki w akwarium, albo… Gdzie?

DIY Kolorowe ryby z suszonych jesiennych liści w ramach prac plastycznych dla dzieci

Kolorowe ryby z suszonych liści drzew – liście lipy

One Thought to “Kolorowe rybki z jesiennych liści”

  1. Mariola

    Troszkę inwencji ,ładna ramka,i prezencik gotowy.

Leave a Comment