Kolorowanki – pogoda

Najlepsza pogoda to taka, która odpowiada naszym nastrojom. Słoneczna, gdy mamy ochotę popluskać się latem w jeziorze, lekko zachmurzona na górską wędrówkę lub plac zabaw, deszczowa, gdy szukamy wymówki na słodkie lenistwo pod dachem, a nawet burzowa, gdy nas wściekłość rozsadza! Pogodę możemy opisywać wieloma słowami: jest deszczowo, jest mgliście, słonecznie i pochmurnie.

Przygotowałam kilka kolorowanek dla dzieci, które pomogą w odpowiedzi na pytanie 'Jaka jest dzisiaj pogoda?’ Mamy i słońce, i chmury. Trochę zakatarzonego deszczu i rozmarzonego śniegu. Pogodowe kolorowanki są dostępne w dwóch wersjach. Z buziami, oraz czyste, do własnego zagospodarowania.

Czyste kolorowanki można wykorzystać jako szablon do wycięcia i przygotowania dekoracji sali. Pogodowe wycinanki mogą również urozmaicić pokoje dzieci, które samodzielnie wybiorą im własne minki.

Innym pomysłem są wyklejanki. W przypadku chmurek, najodpowiedniejszym wyborem wydaje się wata. Coraz częściej jednak widzę wyklejanki tworzone plasteliną.

One Thought to “Kolorowanki – pogoda”

  1. Idealne zajęcia, którymi urozmaicam czas wolny z dzieckiem 🙂 gratuluję i pozdrawiam!

Leave a Comment