Deszcz – pogoda deszczowa – kolorowanki dla dzieci

Cześć! Dzisiaj mam dla Was kolejną kolorowankę z naszej serii poświęconej pogodzie – deszczową chmurę! Takie mi przyszło skojarzenie: zasmarkana, deszczowa chmura! Wiem, może niezbyt przyjemne, lecz bardzo sugestywne. Nic na to nie poradzę. Zamiast łez i smutnych deszczowych piosenek, dziecięce smarki, gdy kolejna chlupa przynosi nam do domu kolejny zasmarkany nos. Ale przecież deszcz ma w sobie też wiele uroku! Taki deszczowy dzień to doskonała okazja do zabawy w kaloszach, skakania po kałużach i tworzenia kolorowych dzieł sztuki.

Kolorowanka z deszczową chmurą może być wypełniona w różnorodny sposób. Proponuję zielono-szary jako kolor wypełnienia tej smutnej kolorowanki. Nie wiem dlaczego, ale dzieciom podoba się takie zestawienie. A może wiem… Ale to tylko propozycja! Może Wasze dzieci zdecydują się na błękitne krople deszczu, a chmurkę pokolorują na różne odcienie szarości i błękitu? Możliwości jest wiele.

Kolorowanki pogodowe do wydrukowania

Kolorowanie chmury płaczącej deszczem może być świetną okazją do rozmowy o pogodzie, cyklu wody w przyrodzie, a także o tym, jak deszcz jest potrzebny dla roślin i zwierząt. To także moment, by rozwijać kreatywność i wyobraźnię dzieci, które mogą dodawać do kolorowanki swoje własne elementy – parasolki, kałuże, a może nawet tęczę, która pojawia się po deszczu.

Więc wydrukujcie tę kolorowankę, chwyćcie za kredki i bawcie się razem, tworząc deszczowe arcydzieła.

Miłej zabawy!

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

Leave a Comment