Burza – pogoda burzowa – kolorowanki dla dzieci

Burzowe chmury nadciągnęły! Niech się dzieje!

Zagniewana mina i błyskawice z nieba. Czasem i taka pogoda nas dopada. Burzowa. Na szczęście nie dzisiaj.
Chociaż burze mogą być przerażające, to jednocześnie fascynujące widowisko. Czasami zdarza nam się pooglądać z zachwytem spektakl przyrody w postaci błyskawic. Choć trzeba przyznać, że najchętniej z lekkiej oddali, i bezpiecznego miejsca.

Nasza najnowsza kolorowanka przedstawia zagniewaną chmurę z błyskawicami – symbol burzy. Ta groźna mina i błyskawice z nieba oddają potęgę przyrody, która potrafi nas zaskoczyć swoją siłą i majestatem. Może stać się doskonałym tematem do rozmów z dziećmi o naturze, bezpieczeństwie i zjawiskach atmosferycznych.

Do kolorowania tej burzowej chmury proponuję, aby dzieci użyły ciemnych odcieni szarości i granatu, a błyskawice mogłyby być w jaskrawych żółciach i bielach. To nie tylko odda dramatyczny charakter burzy, ale także pozwoli na kreatywną zabawę kolorami. Może Wasze dzieci zdecydują się dodać do obrazka deszcz, wichurę, a może nawet odważnego ptaka lecącego przez burzowe niebo?

Z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby tej chmurce nadać pastelowych odcieni. Wyobraźcie sobie cukierkowe kolory, niczym z krainy Chmurokukułowo z filmu „Lego Przygoda” – różowe, błękitne, fioletowe i zielone barwy. Taka chmurka wyglądałaby jak z bajki, wprowadzając odrobinę magii. Nawet zagniewana, i strzelająca różowo-złotymi błyskawicami.

Kolorowanki pogodowe do wydrukowania

Kolorowanie takiej chmury może być świetnym sposobem na rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych dzieci. To również okazja do nauki o tym, jak powstają burze, jak zachować się podczas burzy i dlaczego pioruny są takie groźne.

Więc wydrukujcie tę kolorowankę, chwyćcie za kredki i stwórzcie razem z dziećmi niesamowite, burzowe dzieła sztuki.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

Leave a Comment