Dodawanie do 20 – krzyżówka matematyczna [1]

Poniżej znajdziecie pierwszą krzyżówkę matematyczną przygotowaną dla dzieci, które uczą się dodawania do 20.

Wykorzystałam tu prosty układ dwuczłonowych działań matematycznych ułożonych poziomo, od lewej do prawej, lub pionowo, z góry na dół.

Zadanie dostępne jest w dwóch wersjach. Pierwsza jest podobna do tych wcześniej publikowanych na naszej stronie. Zawiera tylko tyle liczb, aby można było rozwiązać zadanie uzupełniając całą krzyżówkę. Druga natomiast jest nieco łatwiejsza. Zawiera kilka dodatkowych liczb, które ułatwiają rozpoczęcie pracy w różnych częściach krzyżówki, gdyby dzieci napotkały wcześniej jakieś trudności. Liczby te ułatwiają również odnalezienie błędu.

Pierwsza wersja krzyżówki matematycznej do wydrukowania z dodawania w zakresie do 20 zawiera 49 działań matematycznych do uzupełnienia. Wersja łatwiejsza ma wpisane dodatkowe 4 liczby, co daje 45 pól do uzupełnienia przez dzieci.

Możecie skorzystać z pliku przeznaczonego dla uczniów, zawierającego jedynie zadanie, bądź wersji z zamieszczonym na drugiej stronie rozwiązaniem.

Krzyżówka matematyczna w dwóch wersjach – dodawanie do 20

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment