Dodawanie do 20 – krzyżówka matematyczna [2]

Zadania matematyczne to fajna zabawa. Zarówno ich rozwiązywanie, jak i przygotowywanie. Znajdziecie tu kolejną krzyżówkę matematyczną, dzięki której dzieci będą mogły ćwiczyć dodawanie w zakresie do 20.

Tym razem krzyżówka w podstawowej wersji zbudowana jest z 55 działań matematycznych. Wszystkie ułożone są poziomo, od lewej do prawej, lub pionowo, z góry na dół. Jest to jeden z najprostszych układów. Aby uzupełnić całą krzyżówkę, dzieci muszą po kolei wykonać działania matematyczne. Każda znaleziona odpowiedź pozwala wykonać kolejne dodawanie. W krzyżówce umieściłam tylko tyle liczb, aby możliwe było rozwiązanie wszystkich działań.

W wersji nieco łatwiejszej do krzyżówki dodałam 4 dodatkowe liczby, co oznacza, że dzieci mają do wykonania 51 działań matematycznych. Ten drobny dodatek ułatwia nieco wykonanie następujących po sobie działań, zmniejszając ich liczbę w każdym ciągu, łańcuszku działań.

Przekazuję Wam w sumie 4 pliki zawierające tą krzyżówkę. Dwie z wersją oryginalną, oraz dwie z wersją nieco łatwiejszą. Pierwszy plik pdf do druku zawiera tylko krzyżówkę matematyczną dla dzieci z dodawania do 20. Ten plik można przekazać uczniom w trakcie nauki zdalnej. Drugi natomiast zawiera zadanie oraz rozwiązanie zadania.

Krzyżówka matematyczna w dwóch wersjach – dodawanie do 20

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment