Mnożenie do 100 – krzyżówka matematyczna [3]

Zamieszczam tu trzecią z kolei kartę pracy z mnożeniem do 100 w postaci krzyżówki matematycznej z najprostszym układem działań. Z powodzeniem można ją zaproponować dzieciom w klasie 2 i 3, oraz wszystkim innym chętnym.

W dzisiejszej krzyżówce znajdziecie 43 działania matematyczne do rozwiązania. W podstawowej wersji krzyżówki umieściłam taką ilość liczb, aby można było rozwiązać krzyżówkę, wykonując kolejne działania krok po kroku. Nie ma tu zbędnych dodatków. W wersji nieco łatwiejszej dodałam 3 liczby, które ułatwiają rozwiązanie krzyżówki, ponieważ łańcuchy działań można rozpocząć w kilku dodatkowych miejscach.

Do obliczenia są zarówno iloczyny, jak i czynniki w działaniach. Aby rozwiązać wszystkie działania, konieczne jest odnalezienie kilku miejsc z podanymi dwoma liczbami. Dzięki rozwiązaniu tych pierwszych działań, możliwe jest rozwiązanie kolejnych.

Tą krzyżówkę matematyczną zaliczam do najłatwiejszej serii zadań, które oznaczyłam tu symbolem koła. Znajdziecie tu jedynie iloczyny z dwoma czynnikami. Mnożone liczby znajdują się w zakresie od 1 do 10, a same działania umieściłam poziomo, ze znakiem równości po prawej, oraz pionowo, ze znakiem równości na dole.

Wybierając kartę pracy dla dziecka możecie wybrać jedną z 4 wersji. Mamy tu dwa stopnie trudności, oraz możliwość wybrania pliku PDF z samym zadaniem, bądź z zadaniem i rozwiązaniem. Wersję bez rozwiązania możecie wykorzystać podczas nauki zdalnej. Wersja z rozwiązaniem jest przeznaczona dla rodziców, opiekunów i nauczycieli. Można przekazać ją dziecku po wykonaniu zadania, do sprawdzenia wyników.

Krzyżówka matematyczna w dwóch wersjach – mnożenie w zakresie 100

Więcej w tej serii:

123

Więcej w tej serii:

123

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment