Mnożenie do 100 – krzyżówka matematyczna [1]

W dzisiejszej publikacji znajdziecie krzyżówkę matematyczną dla dzieci z mnożeniem w zakresie do 100. Wciągające ćwiczenie dla uczniów klas 2 i 3.

W tej krzyżówce matematycznej umieściłam 42 działania matematyczne. Wszystkie w orientacji poziomej, od lewej do prawej, oraz pionowej, z góry na dół. Są tu wszystkie iloczyny z zakresu od 2 do 9, oraz kilka prostych działań z mnożenia przez 10 lub przez 1. W tablicę krzyżówki wpisałam tylko tyle liczb, aby możliwe było rozwiązanie całości zadania.

Wężyki działań matematycznych rozpoczynają się w tej krzyżówce matematycznej w kilku miejscach. Po rozwiązaniu kolejnych działań mnożenia, w końcu łączą się ze sobą. Tylko wykonując wszystkie działania krok po kroku, możliwe jest rozwiązanie całej krzyżówki.

Nieco łatwiejsza wersja ma wpisane dodatkowe 4 liczby, co skraca nieco długość łańcuchów działań matematycznych. Łatwiej jest też się upewnić, że wszystkie poprzednie działania zostały wykonane prawidłowo.

Na tej stronie znajdziecie 4 pliki pdf, które przygotowałam do samodzielnego wydruku. Dwa dotyczą normalnej wersji krzyżówki dla dzieci, i dwa kolejne wersji łatwiejszej. W pierwszym pliku znajdziecie tylko zadanie matematyczne do wydrukowania lub przekazania uczniom podczas nauki zdalnej. Druga wersja to komplet: krzyżówka matematyczna z rozwiązaniem.

Krzyżówka matematyczna w dwóch wersjach – mnożenie w zakresie 100

Więcej w tej serii:

123

Więcej w tej serii:

123

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment