Na co z dzieckiem do kina jesienią?

Jesienna aura nie sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Deszcz, niższe temperatury i wiatr sprawiają, że wiele dzieci często po prostu się nudzi. Jednym ze sposobów, aby temu zapobiec są wizyty w kinach. W ciągu ostatnich kilku lat dużą cześć repertuaru stanowią ciekawe produkcje dostosowane do potrzeb najmłodszych kinomaniaków. Nie inaczej jest tej jesieni – na dzieci czeka wiele interesujących premier.

„LEGO® NINJAGO: FILM”

Premierę superprodukcji zaplanowano w polskich kinach na 22 września. Co ciekawe, nie jest to pierwszy pełnometrażowy film inspirowany popularnymi klockami, które w Polsce można kupić m.in. w Salonklockow.pl – Szczepankowo. W 2014 roku triumfy święciła „LEGO® PRZYGODA”. Film okazał się niesamowitym sukcesem – w światowych kinach zebrał blisko 500 mln dolarów! Dlaczego warto wybrać się na kolejny, „LEGO® NINJAGO: FILM”? Przede wszystkim dlatego, że to obraz nie tylko na kanwie bijącej rekordy sprzedaży serii Lego Ninjago, ale także prezent dla fanów opartego na niej serialu „Ninjago – Mistrzowie Spinjitzu”. Na czym skupia się fabuła nowego filmu? Tym razem główni bohaterowie, Lloyd i jego znajomi, będą musieli stawić czoła złemu lordowi Gardamonowi.

„My Little Pony. Film”

Kolejny film, który powstał na podstawie popularnego serialu animowanego dla dzieci. Tym razem filmowcy na warsztat wzięli serial animowany „My Little Pony: Przyjaźń to magia!”, dla którego bazą scenariusza były cieszące się dużym zainteresowaniem zabawki. Głównym bohaterami opowieści są Twiglight Sparkle, Rainbow Dash, Rarity, Fluttershy, Pinke Pie oraz Applejack – wesołe kucyków, które zamieszkują fikcyjną krainę Equestrię i starają się bronić jej przed ciemnymi mocami. Seria telewizyjna doczekała się aż siedmiu sezonów. Premiera pełnometrażowej wersji odbędzie się 6 października. Podobnie jak w przypadku serialu akcja opierać się będzie na walce kucyków ze złem. Ich przeciwnikiem będzie Król Burz pragnący zdobyć Equestrię dla siebie.

„Coco”

W listopadzie w kinach pojawi się najnowsza produkcja prestiżowego studia Pixar. Ta amerykańska wytwórnia filmów animowanych działa nieprzerwanie od 1979 roku i odpowiedzialna jest za sukces tak znamienitych filmów dla najmłodszych jak „Toy Story”, „Dawno temu w trawie”, „Gdzie jest Nemo?”, „Auta”, „Ratatuj”, „Odlot”, „Uniwersytet potworny” czy nagrodzonego w ubiegłym roku Oscarem „W głowie się nie mieści”. Premierowa propozycja – „Coco” – zapowiada się równie obiecująco. Mali odbiorcy będą mogli poznać historię Manolo, chłopca kochającego muzykę, a zwłaszcza Ernesta de la Cruza. Niestety, w jego rodzinie muzyka jest zakazana. Chcąc pokazać światu swój talent przypadkowo trafia do Krainy Umarłych, gdzie próbuje poznać rodzinną tajemnicę. „Coco” w kinach od 24 listopada.

Świetne sposoby, by pobudzić wyobraźnię dziecka

Wyobraźnia dziecka

Artykuł powstał we współpracy z partnerem.

Leave a Comment