Hasbro My Little Pony – Kucyki do dekoracji – Księżniczka Luna

Jednorożce, pegazy, kucyki i wszelkie inne koniki, to wymarzone zabawki dla małych dziewczynek. Tym bardziej, jeśli oglądają również bajki takie jak My Little Pony.

Jednym z elementów zabawy jest oczywiście pielęgnacja kucyków, czesanie grzywy i ogona. Wydawałoby się – pięknie. Problem w tym, że jeśli dziewczynka jest mała, czesanie może skończyć się raczej wyczesaniem grzywy.

Tak właśnie skończył pierwszy kucyk naszej córeczki. Bardzo lubiła się nim bawić dopóki miał bujną grzywę. Teraz leży w szufladzie z innymi figurkami i niewielkimi zabawkami.

Kucyki Pony Luna
Hasbro My Little Pony – Kucyki do dekoracji – Księżniczka Luna

Tym razem nieco dłużej zastanawialiśmy się nad wyborem odpowiedniej dla Łucji zabawki.

Najpopularniejsze są figurki My Little Pony. Kucyki są kolorowe i powszechnie rozpoznawalne wśród dzieci, co może łączyć grupę.

Wśród wielu różnych modeli kucyków pony na sklepowej półce znaleźliśmy w końcu taki, który powinien znieść wiele ciekawych zabaw. Dlaczego? Nie posiada grzywy, którą można by było wyczesać.

Kucyki Pony Luna

Kucyki Pony Luna
Kucyki Pony Luna
Hasbro My Little Pony – Kucyki do dekoracji – Księżniczka Luna

Kucyki Pony Luna – Hasbro My Little Pony

Zarówno nam, jak i córeczce, spodobała się figurka Księżniczki Luny. Ma 15 cm wysokości, jest zatem całkiem spora. Większość figurki wykonana jest z stosunkowo miękkiej gumy. Białe części, czyli grzywa, skrzydła i ogon, zostały wykonane z nieco twardszego materiału, lecz także nie są twarde.

Jako kucyk do dekoracji, Księżniczka Luna wyposażona została w dwa flamastry i dwa arkusze naklejek. Flamastry są w kolorze fioletowym i różowym. Można nimi pomalować kucyka w dowolny sposób. Producenci dodali na figurce kontury różnego rodzaju wzorów, które można wypełnić kolorem, choć dziecko może popisać się tu większą fantazją.

Istotna uwaga. Raz położony kolor niekoniecznie daje się zmyć. Na świeżo, jeszcze wilgotny, jak najbardziej. Po wyschnięciu na powierzchni kucyka pony pozostaje delikatny ślad nawet po umyciu płynem do mycia naczyń. Silniejszych środków nie będę próbowała na nowej zabawce, aby nie uszkodzić powierzchni.

W zestawie znajdują się również dwa arkusze naklejek (10 x 10 cm). Jeden kolorowy i błyszczący, drugi czarno-biały do samodzielnego pokolorowania. Atrakcyjny dodatek dla małych dziewczynek, wprowadzający nieco indywidualności pomiędzy ich kucyki pony. Luna również zyskuje nieco blasku.

Wewnątrz opakowania, w podstawie pod kucykiem pony, ukryta jest również kolorowanka dla dzieci.

Jak oceniam zabawkę? Choć w domu nie zabawiła jeszcze zbyt długo, córeczka bardzo lubi się nią bawić. Jest bezpieczna i trwała. Na flamastry jest dla Łucji za wcześnie, więc na dzień dzisiejszy Księżniczka Luna zostanie przystrojona jedynie naklejkami. Może sama wypełnię kolorem kilka gwiazdek, jeśli Łucja będzie tego chciała. Choć ona sama lubi rysować (czytaj mazać i bazgrać), nie lubi bawić się pobazgranymi zabawkami.

Polecam jako prezent dla innych małych księżniczek.

One Thought to “Hasbro My Little Pony – Kucyki do dekoracji – Księżniczka Luna”

  1. acia

    Kolejne pokolenie bawi się kucykami Pony,mam na myśli mamę Łucji,i jej dzieciństwo miało swój kucykowy szał.

Leave a Comment