Porównywanie ułamków zwykłych – graficzne schematy [3]

Ponownie zajmujemy się porównywaniem ułamków zwykłych przy pomocy schematów graficznych. Jest to trzecia karta pracy z serii zajmującej się porównywaniem ułamków o tym samym mianowniku, a różnym liczniku.

Seria ta wykorzystuje różne figury geometryczne, podzielone na równe pola. Dla każdego ułamka liczba pól jest taka, jak mianownik. Dzięki pokolorowaniu odpowiedniej liczby pól dzieciom łatwiej zobaczyć każdy ułamek, oraz porównać je między sobą, określając, który z nich jest większy, a który mniejszy.

Porównywanie ułamków zwykłych

Porównywanie ułamków zwykłych, schematy graficzne, karty pracy dla dzieci do druku
Graficzne porównywanie ułamków

W każdym pliku PDF znajdziecie dwie strony. Na pierwszej zamieściłam zadanie z porównywania ułamków do wydrukowania. Na drugiej stronie natomiast znajdziecie rozwiązanie zadania, które także możecie wydrukować, albo pokazać dzieciom na ekranie.

Zapraszamy do kolorowania i porównywania ułamków zwykłych.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment