Renifer na Boże Narodzenie jako dyktando graficzne, piksele, nauka kodowania i programowanie dla dzieci - karty pracy do wydruku na zimę

Futrzasty renifer coraz częściej kojarzy nam się z Świętami Bożego narodzenia. Zachodnie bajki i filmy zrobiły swoje. W końcu, nie ma to jak sprawny i wesoły reniferek ciągnący sanie Świętego Mikołaja. Nie mogło zatem zabraknąć tego zimowego symbolu na naszych dyktandach graficznych.

Nie będę się rozpisywać na temat symboliki. Bo symbol, to symbol. Jak kształt serca, który swoje kontury znalazł w całkiem innym pierwowzorze, daleko odbiegając od anatomicznego kształtu ludzkiego serca. Trochę podobnie jest z reniferem, a dokładniej jego czerwonym nosem Rudolfa i porożem, które renifery przecież zrzucają na zimę.

Renifer na Boże Narodzenie jako dyktando graficzne, piksele, nauka kodowania i programowanie dla dzieci - karty pracy do wydruku na zimę

Renifer Rudolf do wydrukowania jako dyktando graficzne dla dzieci

Odkoduj ukryty obrazek
dyktando graficzne do wydrukowania

Dzisiejsze dyktando graficzne znajdziecie w dwóch formach. Oba są w rozmiarze 12 x 12 kratek o rozmiarze 1 cm, oba zostały zakodowane kodem uporządkowanym. Jedno z dyktand graficznych zakodowałam w całości, natomiast drugie posiada pionową oś symetrii, od której należy odbić odkodowaną część rysunku.

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

  • kolorowanie obrazka według podanego kodu - czytanie,
  • kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu,
  • wyklejanie obrazka według podanego wzoru,
  • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
  • napisanie kodu na podstawie wydrukowanej sikorki.

Spodobały Ci się materiały? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

... i koniecznie zostaw komentarz.
Będzie to dla mnie wiadomość, że warto pisać dalej.

Dyskusja

Zostaw odpowiedź