Kolorowanka serce

Walentynki na stałe weszły już w krajobraz lutowych dekoracji miast, wsi, a czasem i naszych domów. Tak już jest. Stają się zatem kolejnym pretekstem do wymyślenia ciekawej zabawy plastycznej dla dzieci, choćby poprzez najprostszą kolorowankę z sercem.

Kolorowanka dla dzieci, którą znajdziecie na końcu wpisu, powstała jako szablon do wycinanki. Szablon inspirowany artystycznymi pracami w kartonie, ale z przeznaczeniem do zabaw z dziećmi. Na podstawie tego szablonu powstały przestrzenne dekoracje walentynkowe. W tym plastyczno-technicznym dziele główną rolę miała grać struktura tektury falistej, dlatego nasza kolorowanka jest uboga w szczegóły. Jednak dzięki temu stała się prostym rysunkiem dla wszystkich maluchów.

Kartka walentynkowa dla dzieci i dorosłych - recykling papieru i scrapbooking
Tu wykorzystujemy kolorowankę w roli szablonu do wykonania kartki walentynkowej z kartonu

Sami możecie ocenić, czy warto wykorzystać ten pomysł do pracy z dziećmi. Wymaga on nieco precyzji, a więc często pomocy rodziców. Jednak nie na każdym etapie. Pokazuje natomiast różnorodność materiałów, które możemy znaleźć w naszym otoczeniu, a dzięki którym stworzymy coś z niczego. Recykling w domowym wydaniu.

Kolorowanki na Walentynki do wydrukowania

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

Leave a Comment