Dyktando graficzne kodowane strzałkami – króliczek – odkoduj obrazek

Przez wiele lat w naszym domu mieszkały dwa takie stworzonka. Puchate, przyjacielskie, i kicające na niesamowite wysokości w miejscach, gdzie załapywały przyczepność. Najlepiej – na dywanie. Teraz kłębią się w naszych myślach, i od czasu do czasu przypominają się, wypływając w formie choćby dyktanda graficznego dla dzieci.

Nasze skojarzenia z tym rysunkiem biegną ścieżkami ku naszym domownikom, jednak schematycznego króliczka można wykorzystać również jako Zajączka Wielkanocnego. Być może przypadnie dzieciom do gustu. A po odcyfrowaniu kodu zawsze można dorysować oczka i króliczka pokolorować, lub powyklejać watą zafarbowaną na wybrany kolor.

Odkoduj ukryty obrazek
dyktando graficzne do wydrukowania

Stronę z rozwiązaniem możecie wykorzystać do odwrotnego zadania – napisania kodu na podstawie rysunku. Pamiętam podobne zadania na lekcjach chemii, gdzie na podstawie wzoru strukturalnego cząsteczki mieliśmy napisać jej nazwę. Nie zawsze było to takie proste, jak by się mogło zdawać. Pisanie kodu potrafi przyprawić o zawrót głowy. I czasem zajmuje więcej czasu niż narysowanie samego rysunku.

Dyktanda graficzne strzałkowe to nieco łatwiejsza forma dyktand, które mogą wykonywać młodsze dzieci. Podobnie jak inne tego typu zadania, pozwalają szybciej opanować odczytywanie schematów. W tym dyktandzie każdy ruch symbolizuje jedna strzałka.

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

  • kolorowanie obrazka według podanego kodu – czytanie,
  • kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu,
  • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
  • napisanie kodu na podstawie wydrukowanej sikorki.

One Thought to “Dyktando graficzne kodowane strzałkami – króliczek – odkoduj obrazek”

  1. Babcia

    Króliczki kojarzą mi się z Łucyjką. Nie potrafiła jeszcze raczkować, ale potrafiła złapać za futerko przebiegającego obok niej Mefisto (królik miniaturka przepięknej urody).

Leave a Comment