Kolorowe dyktando graficzne 10×10 – choinka – odkoduj obrazek nr 5

Temat świąteczny nadal przewija się w naszych myślach. Nic dziwnego, skoro z dnia na dzień zbliża się Boże Narodzenie. Dziś przekazuję na Wasze ręce dyktando graficzne dla przedszkolaków, z większymi niż wcześniej kratkami. Motywem przewodnim jest oczywiście choinka, którą ukryłam za pomocą kodu uporządkowanego.

Kratki w dzisiejszym dyktandzie mają rozmiar 1,5 x 1,5 cm, dzięki czemu łatwiej je będzie pokolorować mniej wprawionym rączkom przedszkolaków. Innym pomysłem jest wyklejanie karty kolorowym papierem. Zielone okienka można wyciąć w postaci kwadratów, a żółte i pomarańczowe mogą być choćby kołami.

Odkoduj ukryty obrazek
dyktando graficzne do wydrukowania

Dyktando graficzne można wykorzystać na różne sposoby:

  • kolorowanie obrazka według podanego kodu – dzieci samodzielnie czytają kod,
  • kolorowanie obrazka według podanego kodu ze słuchu – ktoś czyta dziecku kod,
  • wyklejanie obrazka według podanego wzoru,
  • przerysowanie obrazka z oryginalnego rozwiązania,
  • napisanie kodu na podstawie wydrukowanego wzoru.

W pliku pdf znajdziecie pustą kartę do wypełnienia dla dzieci, oraz kartę z rozwiązaniem w kolorze, które można wykorzystać do wycinania kwadracików.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie karty pracy z matematyki z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable math worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment