Zimowe rękawiczki – szlaczki dla dzieci w obrazkach

Za oknem zimno, nawet jeśli śniegu brak. Ciepłe ubrania to konieczność i codzienność. Niedawno wpadły mi w ręce kolorowe dziecięce rękawiczki zimowe. Takie z jednym palcem. Pomyślałam, że to dobry temat na ćwiczenie grafomotoryczne, szczególnie dla przedszkolaków. A może i dla młodszych klas w podstawówce?

Motyw zimowych rękawiczek możecie wykorzystać podczas zabaw z dziećmi w domu, w przedszkolu lub szkole. Mogą być elementem zajęć związanych ze zmianami pór roku, lub rozmów o zimie. Jest to wyjątkowa pora roku, podczas której musimy bardziej skupić się na dbaniu o zdrowie. A ciągle zapodziane rękawiczki na prawdę w tym nie pomagają.

Ile to razy musieliśmy szukać rękawiczek! Nawet, gdy były na sznurku!

Ćwiczenie, które dziś tutaj publikuję, polega na rysowaniu po śladzie szlaczków wewnątrz rękawiczki, oraz narysowaniu jej konturów. Szlaczki nie zawsze muszą być umieszczone w liniaturze, i nie zawsze muszą być idealnie równe. Mimo dostosowania do kształtu zimowych rękawiczek, wszystkie te pętelki i fale nadal świetnie sprawdzą się podczas ćwiczeń przygotowujących do nauki pisania.

Kolorowe rękawiczki zimowe do rysowania po śladzie

Drugą częścią zadania jest pokolorowanie stworzonego rysunku. Tu możecie poszaleć z wykorzystaniem najróżniejszych materiałów, kredek, farb, czy choćby waty. Myślę, że każdy z Was ma swoje ulubione metody, ale czasem warto zrobić coś nowego i nietypowego. Na przykład, wypełnić rękawiczki fragmentami tkanin lub włóczek.

Trzecią częścią zadania może być wycinanie rękawiczki. Podstawowy wzór jest duży, dzięki czemu zadanie może być wykonywane nawet przez młodsze dzieci.

Do dyspozycji macie parę dużych rękawiczek z identycznymi wzorami. Być może powstanie wersja z innymi szlaczkami? Dzięki temu praca w większej grupie będzie ciekawsza? Możecie skorzystać z kolorowego wzoru, bądź szarego. W końcu nie zawsze mamy możliwość druku w kolorze. Albo kolory Wam nie odpowiadają, bo nie są ulubionymi kolorami Waszych dzieci.

Zimowe rękawiczki do rysowania po śladzie

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie slaczki dla dzieci do druku z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable tracing lines worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment