Zimowa czapka – szlaczki dla dzieci w obrazkach

Luty chyli się już ku końcowi, jednak nadal zdarzają się chłodniejsze dni, kiedy to zimowa czapka jest nieodzownym elementem ubioru wyjściowego. Przynajmniej dla dzieci.

Nawiązując do wcześniejszych rękawiczek z szlaczkami w obrazkach, przygotowałam dla dzieci kolejny zimowy rysunek do rysowania po śladzie – zimową czapkę z pomponem. Ćwiczenie możecie wykorzystać podczas jednych zajęć z pozostałymi zimowymi szlaczkami. Tematem mogą być zarówno zmieniające się pory roku i ich roczny cykl, czy też odpowiedni ubiór w zimowych miesiącach.

Nasza zimowa czapka ma już pełne kontury, dlatego zadaniem dzieci jest narysowanie po śladzie szlaczków wewnątrz czapki oraz pompona. Szlaczki w obrazkach nie zawsze będą w liniaturze. Tutaj również wolałam się dostosować do kształtu czapki. Mimo to szlaczki te mają te same pętle i fale, co tradycyjne szlaczki dla dzieci.

Kolejną częścią ćwiczenia jest pokolorowanie czapki. Kształty linii są dość szczegółowe, dlatego lepiej skorzystać z łatwiejszych artykułów plastycznych, czyli kredek lub mazaków. Ewentualnie, możecie mieszać media. Na przykład czapkę pomalować farbkami, a delikatny deseń w pętelkach dodać kredkami.

Ostatnia część zadania, której nie znajdziecie w opisie na karcie pracy, to wycinanie czapki. Pompon ma trochę trudniejszych wgłębień, ale w tym miejscu dzieci mogą być nieco mniej dokładne.

Zimowa czapka do rysowania po śladzie

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie ćwiczenia grafomotoryczne z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find picture tracing worksheets for kids with descriptions in English.

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie slaczki dla dzieci do druku z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable tracing lines worksheets for kids with descriptions in English.

Leave a Comment