Zajączek z marchewką – kolorowanki dla dzieci

Szukacie uroczego zajączka do kolorowania przed Świętami Wielkanocnymi? Ten prawdopodobnie spodoba się nie tylko nam, ale i Waszym dzieciom 😉

Nasze dzieciaki, we wczesnym dzieciństwie uwielbiały kolorowanki ze zwierzętami. I im były słodsze, bądź przeciwnie, im straszniejsze, tym były chętniej kolorowane. A te, które szczególnie wpadły im w oko, nawet po kilkanaście razy, w najróżniejszych wydaniach.

Takie króliczki nie stanowiły wyjątku! Słodziak nad słodziaki. O ile ktoś lubi takie określenia.

Zające i króliki w kolorowankach

Zajączek jest tradycyjnym motywem wielkanocnym, ale zamieszczona tu kolorowanka dla dzieci ma na tyle uniwersalny charakter, że swobodnie może być wykorzystywana także w innych terminach. Czy t przy okazji omawiania otaczającej nas fauny, zwierzaków domowych, czy nawet zdrowego żywienia. Marchewka także jest ważna! Dla naszych oczu, a wersji gotowanej, dla naszych jelit.

Jak możecie wykorzystać kolorowankę z zajączkiem?

Propozycji mam kilka. Po pierwsze, jako tradycyjna kolorowanka. Po drugie, jako wyklejanka. Tu pole do popisu jest spore. Aż sama przez się narzuca się wata, którą po przyklejeniu można jeszcze nieco zafarbować farbkami. Jakiż piękny może stać się taki futrzasty zajączek! Po trzecie, jeśli Wam chciałoby się pokolorować zajączka, możecie go wykorzystać do przygotowania układanki dla dzieci. Gotowy obrazek, wydrukowany wstępie najlepiej na kartce z bloku technicznego, wystarczy pociąć na mniejsze elementy. Może i Wy podzielicie się z nami pomysłami na wykorzystanie takiej kolorowanki?

Jakiś czas temu zdecydowałam się przygotować angielską wersję naszej strony z pomocami dydaktycznymi dla dzieci. Pod tym adresem znajdziecie kolorowanki dla dzieci z opisem w języku angielskim.

Some time ago I decided to prepare an English version of our website with teaching aids for kids. At this address you will find printable coloring pages for kids with descriptions in English.

One Thought to “Zajączek z marchewką – kolorowanki dla dzieci”

  1. Aldona

    Ten króliczek bardzo spodobał się mojej 3-letniej córeczki.

Leave a Comment